Japonia. Wzrost zakażeń koronawirusem w Tokio. Najwyższy poziom stanu alarmowego

Świat
Japonia. Wzrost zakażeń koronawirusem w Tokio. Najwyższy poziom stanu alarmowego
Flickr/Thomas Johnson/Zdjęcie ilustracyjne
W stolicy Japonii odnotowano w środę 3 803 nowe przypadki zakażeń koronawirusem

Władze stolicy Japonii podniosą poziom alarmowy związany z zakażeniami koronawirusem do drugiego, najwyższego stopnia - poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na japońską sieć telewizyjną Fuji News Network.

Władze Tokio podniosą w czwartek poziom alarmowy dotyczący nowych przypadków zakażeń koronawirusem do drugiego najwyższego z czterech możliwych ze względu na gwałtowny wzrost liczby zachorowań, podaje Fuji News Network.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Tygodniowy raport Ministerstwa Zdrowia, 29 czerwca

 

W stolicy Japonii odnotowano w środę 3 803 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, co oznacza wzrost o 63 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

W Tokio także upały. Obawy o dostawy prądu

COVID-19 to niejedyny problem, z którym mierzy się Tokio. Miasto od kilku dni nawiedzają upały. W środę zapowiedziano, że temperatury sięgną tam 40 stopni Celsjusza. To najwyższa zanotowana w czerwcu wartość od czasów rozpoczęcia pomiarów w 1875 roku.

 

W Japonii wzrosły więc obawy, że zabraknie energii elektrycznej dla utrzymania działania klimatyzatorów. Niektórzy producenci ogłosili plany ograniczenia produkcji w celu zaoszczędzenia prądu.

nb/wka / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie