Druga linia metra w Warszawie. Otwarto stacje Ulrychów i Bemowo

Polska
Druga linia metra w Warszawie. Otwarto stacje Ulrychów i Bemowo
polsatnews.pl
Stacje Bemowo i Ulrychów zostały oficjalnie otwarte

- Mamy wszystkie pieczątki i pozwolenia, w związku z tym będziemy mogli normalnie otworzyć stację - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia dwóch nowych stacji drugiej linii metra w Warszawie.

Dwie nowe stacje drugiej linii metra to Bemowo (w pobliżu skrzyżowania ul. Górczewskiej i ul. Powstańców Śląskich) oraz Ulrychów (w dzielnicy Wola, w ciągu ul. Górczewskiej). 

 

- Bemowo to dziewiąta dzielnica, do której dotarło metro - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

 

Oficjalnie: Metro dojeżdża już na Bemowo. Dwie nowe stacje zostały otwarte i pojawili się na nich pierwsi pasażerowie.

Opublikowany przez Metro Warszawskie Czwartek, 30 czerwca 2022

 

Rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz poinformowała wcześniej, że kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na stacjach Ulrychów i Bemowo oraz tunelu pomiędzy nimi zakończyła się pozytywnie. Decyzje o pozwoleniu na użytkowanie przygotowywano "najszybciej, jak się da".

 

W czasie, gdy trwała konferencja prasowej ratusz dopełniał jeszcze ostatnich formalności dotyczących otwarcia stacji Bemowo. Wiadomość o uzyskaniu wszystkich pozwoleń nadeszła po kilku minutach konferencji. 

 

 

- Mamy wszystkie pieczątki i pozwolenia, w związku z tym będziemy mogli normalnie otworzyć stację. Bardzo się cieszę. Podziękowanie dla wojewody - mówił prezydent Warszawy. 

 

 Na konferencji prasowej zorganizowanej na stacji Bemowo pojawiła się komisarz Unii Europejskiej ds. spójności i reform Elisa Ferreira

Rozbudowa drugiej linii metra 

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra.

 

polsatnews.pl

 

Obecnie druga linia metra składa się z 15 stacji. Podróż ze stacji Trocka do stacji Bemowo zajmie około 30 minut. 

dsk/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie