Upały w Polsce. Lokalnie nawet 37 stopni. IMGW ostrzega

Polska
Upały w Polsce. Lokalnie nawet 37 stopni. IMGW ostrzega
PAP/Darek Delmanowicz
W niektórych częściach Polski termometry wskażą 37 stopni

Ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed upałami IMGW wydał dla całego województwa podkarpackiego i ościennych powiatów. W piątek, w niektórych rejonach, temperatura przekroczy 37 stopni. Spodziewane są także burze.

"Nadal prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 32 do 35 stopni, w piątek lokalnie 37 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 18 do 21 stopni" - przestrzega IMGW w ostrzeżeniu najwyższego, trzeciego stopnia.

 

Obowiązuje ono od wtorkowego popołudnia do 1 lipca w województwie podkarpackim, południowej części lubelskiego oraz w małopolskich powiatach: gorlickim, tarnowskim, dąbrowskim, a także świętokrzyskich powiatach: buskim, staszowskim, sandomierskim i opatowskim.

 

 

Ostrzeżenia przed upałem drugiego stopnia, z maksymalnymi temperaturami rzędu 35 stopni, będą obowiązywać w tym samym czasie w niemal całej wschodniej i północno-wschodniej Polsce.

Upały w Polsce. Gdzie będą burze?

Synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk przekazała również informacje o burzach i opadach deszczu.

 

- Najwięcej w południowej połowie kraju - wskazała. Podczas burz opady deszczu wyniosą do 20 mm, zaś porywy wiatru lokalnie do 70 km/h.

 

- W nocy burz spodziewajmy się w zachodniej połowie Polski. Początkowo groźniejsze, potem powinny się uspokajać - podała. Dodała, że wschód kraju powinien być pogodny - bez opadów deszczu.

 

PROGNOZA POGODY - środa 29.06

 

ac/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie