Spór PAŻP - kontrolerzy ruchu lotniczego. Osiągnięto porozumienie

Biznes
Spór PAŻP - kontrolerzy ruchu lotniczego. Osiągnięto porozumienie
Polsat News

Osiągnięto porozumienie między kontrolerami ruchu lotniczego a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej - ogłoszono na środowej konferencji prasowej. Jako pierwszy o osiągniętym konsensusie informował we wtorek Polsat News. Rozstrzygnięcie kończy wielomiesięczny spór i odsuwa wizję strajku.

- Udało się zawrzeć porozumienie, które kończy spór pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Nie grozi nam paraliż polskiego nie ma. Wszystkie operacje lotnicze będą miały zapewnianą obstawę kontrolerów - przekazano na konferencji prasowej.

 

Jak dodano, "negocjacje nie były najłatwiejszym wyzwaniem". - Należało je podjąć przede wszystkim z myślą o pasażerach i roli Polski i polskiej przestrzeni powietrznej w tych jakże niełatwych czasach - powiedziano.

 

Warunki porozumienia zostały zaakceptowane przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Spór kontrolerów z PAŻP 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała pod koniec kwietnia porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL), które ma obowiązywać do 10 lipca. Wcześniej przez kilka tygodni trwały negocjacje kierownictwa PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL, które dotyczyły m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania.

 

Ponad tydzień temu media informowały jednak, że negocjacje między PAŻP a kontrolerami lotów zostały zerwane, co przyznała Anna Garwolińska, pełnomocniczka Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Kontrolerzy mieli wycofać się z porozumień. PAŻP twierdził z kolei, że rozmowy cały czas trwają.

zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie