Inwazja na Ukrainę. Boris Johnson: Wojna przykładem toksycznej męskości Putina

Świat
Inwazja na Ukrainę. Boris Johnson: Wojna przykładem toksycznej męskości Putina
PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN / SPUTNIK / POOL
Johnson tłumaczy zachowanie Putina

Zdaniem Borisa Johnsona, szefa brytyjskiego rządu, wojna na Ukrainie to przykład "toksycznej męskości" jaką prezentuje Władimir Putin. - Gdyby Putin był kobietą, nie rozpocząłby wojny - ocenił w rozmowie z niemiecką telewizją ZDF.

- Gdyby Putin hipotetycznie był kobietą, naprawdę nie sądzę, żeby rozpoczął szaloną, "macho-wojnę", inwazję i przemoc w taki sposób, w jaki to robi - powiedział Boris Johnson w wywiadzie udzielonym niemieckiej telewizji ZDF, podczas obrad liderów państw G7.

 

Johnson twierdzi, że wojna to sposób realizacji idei bycia prawdziwym mężczyzną, która u Putina jest "doskonałym przykładem toksycznej męskości".

Boris Johnson na szycie NATO

Johnson wraz z minister  zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss po szczycie G7 udał się na szczyt NATO do Madrytu. Obrady szefów państw Sojuszu potrwają do czwartku. Główne obrady odbywają się w środę. Polskę na szczycie reprezentuje prezydent Andrzej Duda. 

 

ZOBACZ: Joe Biden: 20 tys. dodatkowych żołnierzy na wschodniej flance Sojuszu. Siedziba korpusu w Polsce

 

- Jest absolutnie konieczne, abyśmy doprowadzili do porażki Rosji na Ukrainie. Jest to konieczne ze względu na europejskie bezpieczeństwo, wolność i demokrację, i jest to jedyny sposób na osiągnięcie trwałego pokoju w Europie - powiedziała Truss podczas jednego z paneli.

 

Na szycie obecni są także szefowie państw starających się o wstąpienie do NATO, czyli Finlandii oraz Szwecji. Są także, jako partnerzy, delegacje m.in. z Nowej Zelandii i Korei Południowej.

laf/bas/The Guardian/ZDF - Zweites Deutsches Fernsehen
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie