Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali Oczaków. Zginęły trzy osoby, w tym sześciolatka

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali Oczaków. Zginęły trzy osoby, w tym sześciolatka
PAP/EPA/STR/ zdjęcie ilustracyjne
W ostrzale Oczakowa zginęła sześciolatka

Siły rosyjskie wystrzeliły nocą z poniedziałku na wtorek w Mikołajów na południu Ukrainy 11 rakiet - poinformował szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim. W ostrzale Oczakowa zginęły trzy osoby, w tym sześciolatka. Trzymiesięczne dziecko jest w śpiączce.

"Nocą przeprowadzono atak rakietowy na Mikołajów, około 11 rakiet. Część z nich strąciła obrona powietrzna" - przekazał Kim.

 

"Był też ostrzał Oczakowa. Trzech zabitych, sześciu rannych. Zginęła sześcioletnia dziewczynka, a trzymiesięczne dziecko jest w śpiączce" - dodał. Miasto ostrzelano z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.

 

 

Ratownicy usuwają gruzy. Trwa ustalanie szczegółów w sprawie ataków. 

Ostrzelane centrum handlowe

"Ratownicy oczyścili do tej pory z gruzów połowę ostrzelanego w poniedziałek przez siły rosyjskie centrum handlowego w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie" - podaje we wtorek serwis Hromadske. Za zaginione uznano 36 osób.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Były prezydent Rosji mówi o Krymie i grozi trzecią wojną światową

 

"Niestety, według stanu obecnego wiadomo o 18 zabitych wskutek rosyjskiego uderzenia. 36 osób uznanych jest za zaginione" - poinformował szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin. Gubernator opublikował zdjęcia z miejsca zdarzenia.

 

 

W mieście trwa akcja ratunkowa. Hromadske pisze, że z gruzów oczyszczono już połowę zajmującego ponad 10 tys. m kw centrum handlowego.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie