Prawo i Sprawiedliwość ogłasza zmiany. Pełnomocnicy w każdym z województw [LISTA]

Polska
Prawo i Sprawiedliwość ogłasza zmiany. Pełnomocnicy w każdym z województw [LISTA]
Polsat News
Radosław Fogiel i Krzysztof Sobolewski

Radosław Fogiel wraz z Krzysztofem Sobolewskim ogłosili reformę w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Dla każdego województwa mają zostać powołani opiekunowie, którzy będą nadzorować rozwój i zmiany w zarządzaniu partii. To czołowi politycy partii.

Komitet Polityczny PiS podjął we wtorek decyzję o zaakceptowaniu nowej organizacji partii, wybrał również zastępcę sekretarza generalnego partii. Został nim Piotr Milowański. W ramach - jak tłumaczył Radosław Fogiel - uznania dotychczasowej pracy i opieki nad strukturami oraz aby sprawniej zarządzać nową strukturą.

 

ZOBACZ: Inowrocław. Wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Policja użyła gazu wobec protestujących

 

Jak podkreślił, formalnie dokonano również wyboru rzecznika i wicerzecznika partii. Fogiel przypomniał, że funkcję wicerzeczniczki PiS będzie pełniła posłanka Urszula Rusecka, zaś rzecznika partii - on sam.

Prawo i Sprawiedliwość powołało 16 wojewódzkich opiekunów

 

To pełna liczba opiekunów województw powołanych przez Komitet Polityczny PiS:

 • Dolnośląskie - Elżbieta Witek
 • Kujawsko-pomorskie - Zbigniew Hoffman
 • Lubelskie - Marek Suski
 • Lubuskie - Marek Pęk
 • Małopolskie - Beata Szydło
 • Łódzkie - Ryszard Terlecki
 • Mazowieckie - Piotr Gliński
 • Opolskie - Przemysław Czarnek
 • Podkarpackie - Marek Kuchciński
 • Podlaskie - Jacek Sasin
 • Pomorskie - Anita Czerwińska
 • Śląskie - Mateusz Morawiecki
 • Świętokrzyskie - Andrzej Adamczyk
 • Warmińsko-mazurskie - Mariusz Błaszczak
 • Wielkopolskie - Henryk Kowalczyk
 • Zachodniopomorskie - Joachim Brudziński

- Wszystkie te zmiany wchodzą od 1 lipca, a formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach, które obejmować teraz będą okręgi senackie, jest wyznaczony czas do końca lipca - powiedział Krzysztof Sobolewski. Dodał, że na tym skończony jest etap reorganizacji w PiS.

 

Radosław Fogiel wskazał, że pełnomocnicy okręgowi mają przed sobą przygotowanie partii do nadchodzących wyborów. - Zapewniam państwa, że będziemy jak dobrze naoliwiona maszyna przeć do przodu - zapowiedział.

Powołano 94 pełnomocników okręgowych

Komitet Polityczny PiS zaakceptował też 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41. działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zakresem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich. Osoby, które mają być pełnomocnikami okręgowymi - zgodnie z decyzją kierownictwa PiS - nie mogą pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu.

 

Większość nowych pełnomocników, to obecni parlamentarzyści. W okręgu obejmującym Warszawę pełnomocnikiem został poseł Jarosław Krajewski. W okręgu obejmującym powiaty grodziski, otwocki, piaseczyński i pruszkowski pełnomocnikiem został poseł Zdzisław Sipiera, a wicemarszałek Senatu Maria Koc w okręgu obejmującym powiaty garwoliński, miński, węgrowski.

 

W okręgu obejmującym Wrocław pełnomocnikiem została posłanka Agnieszka Soin, w Krakowie - Łukasz Kmita, w Lublinie - Piotr Breś, w Łodzi - Krzysztof Stasiak, w Rzeszowie - wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, w Białymstoku - marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki, w Gdańsku - Tomasz Rakowski, w Katowicach - marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, a w Poznaniu - Tadeusz Zysk.

 

Ponadto na pełnomocników wybrani zostali m.in. parlamentarzyści: Joanna Borowiak (Włocławek), Tomasz Latos (Bydgoszcz), Bartosz Kownacki (Inowrocław), Marek Ast (Zielona Góra), Antoni Macierewicz (Piotrków Trybunalski), Robert Telus (Tomaszów Mazowiecki), Krzysztof Tchórzewski (Siedlce), Marek Suski (Radom), Stanisław Karczewski (Kozienice), Leonard Krasulski (Elbląg), Iwona Arent (Olsztyn), Bartłomiej Wróblewski (Swarzędz), Jan Mosiński (Kalisz), Marek Martynowski (Płock).

 

Sobolewski i Fogiel podkreślali podczas konferencji, że zadanie pełnomocników ma być codzienną, pełnoetatową pracą w terenie.

 

Jak zaznaczył sekretarz generalny, każdy z pełnomocników, który w przyszłości obejmie stanowisko ministra lub wiceministra, to będzie musiał zrzec się funkcji w partii.

 

W spotkaniu Komitetu Politycznego PiS uczestniczył m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

 

mbl/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie