Pabianice: Pijany mężczyzna zataczał się i wpadł na radiowóz

Polska
Pabianice: Pijany mężczyzna zataczał się i wpadł na radiowóz
Straż Miejska w Pabianicach
Pijany 38-latek przewrócił się wprost przed koła radiowozu

Straż Miejska w Pabianicach zamieściła na swoim Facebooku nagranie, na którym widać zataczającego się mężczyznę. Niedługo później postanowił przejść przez wyłączoną z ruchu ulicę. Trudności z utrzymaniem równowagi sprawiły, że 38-latek przewrócił się tuż obok przejeżdżającego radiowozu, który był tam w związku z innym wezwaniem.

Zdarzenie miało miejsce 21 czerwca ok. godz. 18:30 na remontowanej ulicy Zamkowej w centrum Pabianic, ale dopiero dziś opublikowano nagranie. Policja przyjechała w te okolice w związku z innym wezwaniem. Wtedy patrol natknął się na pijanego 38-latka, który miał wyraźne problem z poruszaniem, a w końcu przewrócił się tuż obok radiowozu.  

 

- Po upadku mężczyznę przewieziono na SOR. Okazało się, że nie miał żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało 4 promile alkoholu we krwi. Ze względu na wysokie temperatury 38-latek pozostał w szpitalu do czasu wytrzeźwienia - powiedziała polsatnews.pl rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach podkomisarz Ilona Sidorko. 

Straż miejska: Słońce i alkohol to wybuchowa mieszanka

Pabianicka straż miejska poinformowała w poście na Facebooku, że w związku z wysokimi temperaturami znacznie wzrosła liczba interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. 

 

W ubiegły weekend, zarówno poprzez zgłoszenia operatora monitoringu, jak i w wyniku czynności własnych, w mieście przeprowadzono 14 takich interwencji. Nałożono osiem mandatów na łączną kwotę 700 zł. 

 

arż/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie