Wrocław. Pechowy przejazd na południu miasta. Kierowcy kilkanaście razy uszkodzili rogatki

Polska
Wrocław. Pechowy przejazd na południu miasta. Kierowcy kilkanaście razy uszkodzili rogatki
Polsat News
Na filmach z monitoringu widać, że kierowcy wjeżdżają na przejazd w momencie, gdy rogatki pórbują się zamknąć

Nowy przejazd kolejny na ul. Zwycięskiej we Wrocławiu jest wyjątkowo pechowy. Kierowcy kilkanaście razy uszkodzili rogatki na przejździe. Każda taka usterka powoduje korki w południowej części miasta.

Po 20 latach w połowie czerwca przywrócono linię kolejową Wrocław-Świdnica przez Sobótkę. Przy okazji odnowiono przejazdy kolejowe, np. na ul. Zwycięskiej. 

 

Na filmach z monitoringu widać, że kierowcy wjeżdżają na przejazd w momencie, gdy rogatki pórbują się zamknąć. Gdy rogatki się psują, powoduje to korek południowej części miasta. 

Rogatki uszkodzono już około 16 razy

- Od czasu reaktywacji na tej linii kolejowej odnotowaliśmy do wczorajszego poranka około 16 tego typu zdarzeń. To były zdarzenia, w których kierowcy zignorowali przepisy, zignorowali zasady bezpieczeństwa - mamy nagrania z monitornigu, które pokazują, że kierowcy mimo zapalonego czerwonego światła wjeżdżają na przejazd kolejowo-drogowy, że wjeżdżają na tory mimo tego, że nie mają możliwości zjazdu z tego przejazdu - mówił na antenie Polsat News Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 

 

WIDEO: Pechowy przejazd kolejowy

 

 

W momencie awarii na miejsce musi przyjechać ekipa techniczna, która mechanicznie resetuje system. 

 

- Awarie zdarzają się często. To wina kierowców i automatyki testowanej na żywym organizmie. Żeby wyjechać z Ołtaszyna i dostać się do pracy na czas, trzeba założyć godzinę na opuszczenie osiedla. To jest nieprzewidywalne. Trudno do tego przywyknąć tak szybko, jakbyśmy tego chcieli - powiedział na antenie Sebastian Wilk, mieszkaniec Partynic.

an/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie