Toyota wycofuje model bZ4X. Samochodom mogą odpaść... koła

Świat
Toyota wycofuje model bZ4X. Samochodom mogą odpaść... koła
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
2200 samochodów trafiło na rynek europejski

Wadę mają modele elektrycznego SUV-a bZ4X. Samochody posiadają poważną usterkę w piaście przednich kół. Śruby mocujące luzują się do tego stopnia, że koło może odpaść od pojazdu w czasie jazdy. Samochodów z wadą jest 2700 na całym świecie. Ich właściciele proszeni są o szybkie stawienie się w serwisie Toyoty.

Toyota oświadczyła, że problem ze śrubami jest wciąż analizowany, jego przyczyna nie jest jeszcze w pełni poznana. Wiadomo, że śruby luzują się już przy krótkim przebiegu i mogą doprowadzić do odczepienia się koła od auta w czasie jazdy. 

 

Właściciele modelu bZ4X proszeni się o szybie zgłoszenie się do warsztatów Toyoty, gdzie wada zostanie wyeliminowana. Na świecie jest obecnie 2700 pojazdów bZ4X. 

 

ZOBACZ: Toyota patentuje autonomiczne pojazdy tankująco-ładujące dla samochodów

 

2200 samochodów trafiło na rynek europejski, 270 do Ameryki Północnej, 112 do Japonii i 60 do całej Azji. Wadliwe modele zostały wyprodukowane między marcem a czerwcem 2022 roku. 

"Nikt nie powinien nimi jeździć"

"Dopóki środek zaradczy nie będzie dostępny, nikt nie powinien jeździć tymi pojazdami" - przekazała firma w wydanym oświadczeniu. 

 

Model bZ4X to w pełni elektryczny samochód w portfolio Toyoty. Trafił na rynek około dwa miesiące temu i miał stanowić część głównej oferty producenta. 

 

Samochód nie miał jeszcze polskiej premiery. Planowana jest ona na ten rok.

laf/ sgo/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie