Marek Suski: Mariusz Błaszczak jest wyjątkowo sprawnym politykiem o czystym sercu

Polska
Marek Suski: Mariusz Błaszczak jest wyjątkowo sprawnym politykiem o czystym sercu
Polsat News
Poseł PiS Marek Suski

Mariusz Błaszczak jest wyjątkowo sprawnym politykiem o czystym sercu. Bardzo go szanuję. Uważam, że w tej sytuacji, kiedy mamy wojnę za granicą i ona nam zagraża (...), najważniejszą rzeczą, oprócz wzmocnienia gospodarki, jest wzmocnienie armii - powiedział w programie "Graffiti" poseł PiS Marek Suski.

Grzegorz Kępka pytał swojego gościa o czwartkową decyzję szefów państw i rządów Unii Europejskiej, którzy przyznali Ukrainie i Mołdawii status państw kandydujących do Wspólnoty.

 

- To jest bardzo ważny krok i wyznaczenie drogi Gruzji, bo do tej pory Unia Europejska jakby nie chciała widzieć tych państw w UE, co zachęcało Rosję do agresji. Napad na Gruzję, gdyby była przyjęta w poczet krajów europejskich, mógłby nie nastąpić - powiedział poseł Suski.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku: Z naszego punktu widzenia, nie jest najgorszym szefem

Suski: Wspieram rząd w walce o suwerenność Polski 

Polityk PiS odniósł się także do wywiadu, w którym powiedział, że "wspiera rząd w walce z Unią Europejską, która chce zlikwidować państwo polskie". - Wspieram rząd w walce o suwerenność Polski - wyjaśnił.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński: Przestanę być szefem PiS po kongresie partii

 

- Jak słyszę, jakie padają słowa na temat Polski w UE, to mnie to bardzo boli. Są one nieprawdziwe, nieuczciwe i obrażają naszą historię, dumę i mnie osobiście. Uważam, że z tym trzeba walczyć. Nie możemy się zgodzić na to, że będzie narracja w Unii, że Polacy są winni za Holokaust, że były "polskie obozy koncentracyjne", że tu nie ma demokracji, że ludzie siedzą w więzieniach za noszenie kwiatów po ulicach - dodał. 

 

Według posła Suskiego, "Unia przesadza, jeśli chodzi o próbę podporządkowania sobie Polski i przebudowy Europy".

"Błaszczak jest wyjątkowo sprawnym politykiem o czystym sercu"

Poseł Suski był pytany o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że szef MON Mariusz Błaszczak zastąpi "go pod każdym względem".

 

- Mariusz Błaszczak jest wyjątkowo sprawnym politykiem o czystym sercu. Bardzo go szanuję. Uważam, że w tej sytuacji, kiedy mamy wojną za granicą i ona nam zagraża (...), najważniejszą rzeczą, oprócz wzmocnienia gospodarki, jest wzmocnienie armii. A tym wzmocnieniem jest podniesienie ministra obrony narodowej do rangi wicepremiera - dodał.

 

Suski: Rząd zrobi wszystko, by Polacy nie marzli zimą

Mówiąc o cenach węgla, Suski ocenił, że są one "wywindowane w nieuprawniony sposób", ale będą spadać. - Jeżeli będzie węgiel dostępny w cenie około tysiąca złotych, to nikt nie kupi go od takiego dostawcy, który będzie chciał dużo więcej - wyjaśnił, odnosząc się do zaplanowanych przez rząd dopłat do węgla.

 

Zadeklarował, że rząd zrobi wszystko, by Polacy nie marzli zimą. - Jeżeli nikt na nas nie napadnie i nie będzie takich rozwiązań, że nam się,  np. zakaże importu węgla, to nam się to uda. Dzisiaj sytuacja jest trudna ale ta ustawa i działania rządu pozwolą, aby ją zażegnać - dodał.

 

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

pgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie