Nietypowa promocja na koniec roku szkolnego w łódzkim zoo

Polska
Nietypowa promocja na koniec roku szkolnego w łódzkim zoo
Facebook/ZOO Łódź

Łódzkie zoo przygotowało nietypową promocję z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie, którzy na świadectwie mają jedynkę lub dwójkę z biologii będą mogli wejść do Orientarium za złotówkę lub dwa złote. Akcja, która ma na celu zachęcić młodych ludzi do nauki, wywołała mieszane komentarze internautów.

Akcja promocyjna potrwa przez cały weekend, od piątku do niedzieli (24-26 czerwca). Wszyscy uczniowie, którzy na świadectwie szkolnym z tego roku mają ocenę niedostateczną z biologii, za bilet do Orientarium Zoo Łódź zapłacą złotówkę.

 

 

Ocena mierna upoważni natomiast do wejścia na teren ogrodu zoologicznego za dwa złote - informuje łózkie zoo.

 

 

Promocja jest kusząca, ponieważ regularna cena biletu do łódzkiego Orientarium wynosi 70 złotych (nie ma biletów ulgowych). Nieco mniej muszą zapłacić posiadacze Karty Łodzianina. Dla nich wstęp kosztuje 40 złotych. Bilet rodzinny - dwoje dorosłych i dwoje dzieci - to koszt 220 złotych.

Internauci podzieleni

Inicjatywa zoo spotkała się z mieszaną reakcją internautów. Część z nich nie rozumie, dlaczego organizatorzy akcji postanowili nagrodzić gorszych uczniów.

 

"Co chcecie promować? Nieuctwo? Głupia, szkodliwa akcja promocyjna" - napisała jedna z komentujących. "To chyba uczniowie z ocenami 5 i 6 powinni być nagrodzeni. Żenująca akcja" - dodała inna. "Promujemy nieuków, zamiast nagradzać tych, co przez rok rzetelnie pracowali" - czytamy w innym komentarzu.

 

ZOBACZ: USA. Pies wpadł na wybieg goryli. Chwile grozy w ogrodzie zoologicznym

 

Są jednak i tacy, którym promocja przypadła do gustu. Zwracają oni uwagę, że jest to świetna akcja edukacyjna.

 

"Może tak spojrzeć z innej strony, ma gorszą ocenę i wejdzie taniej, by czegoś się nauczyć i dowiedzieć”; "Świetny pomysł, douczą się czegoś"; "W zoo nawet największych ignorantów może uda się zainteresować biologią" - czytamy w komentarzach.

"Chcemy zainspirować młodzież do nauki"

Przedstawiciele zoo podkreślają natomiast, że "misją ogrodów zoologicznych jest nie tylko ochrona ginących gatunków i wspieranie puli genetycznej dzikich zwierząt, ale również edukacja".

 

ZOBACZ: Warszawa. Wjechał samochodem na teren zoo, bo chciał zobaczyć lwa. Był pod wpływem narkotyków

 

- Chcemy zachęcić i zainspirować młodzież do nauki. Mamy do tego doskonałe warunki. W naszym ogrodzie zwiedzający mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat poszczególnych gatunków zwierząt, w sposób bardzo przystępny. Stawiamy na naukę poprzez zabawę, dlatego wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy w tym roku szkolnym nie zapałali miłością do biologii, zapraszamy do nas - podkreśla Paulina Klimas-Stasiak, rzecznik prasowy Orientarium Zoo Łódź.

 

- Liczymy na to, że młodzież zainspiruje się u nas i chętniej będzie poszerzać swoją wiedzę z zakresu biologii - dodaje rzeczniczka. 

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie