Hiszpania. 750 euro kary oddawanie moczu na plażach miasta Vigo

Świat
Hiszpania. 750 euro kary oddawanie moczu na plażach miasta Vigo
Pixabay/Juanjogo

Władze miasta Vigo, na północnym zachodzie Hiszpanii, zatwierdziły nowe przepisy dotyczące zachowania na plażach zlokalizowanych na terenie tej gminy. Przewidują one m.in. kary finansowe za wypróżnianie się wczasowiczów podczas plażowania.

Jak poinformowała telewizja Antena3, za wypróżnianie się na terenie plaży lub w sąsiadującej z nią wodzie oceanicznej przewidziano karę w wysokości 750 euro.

 

Radni miejscy podkreślili, że wprowadzone restrykcje służą podniesieniu higieny w miejscach wypoczynku tego największego miasta wspólnoty autonomicznej Galicji. W dokumencie zaznaczono, że "wypróżnianie się na plaży jest pogwałceniem zasad sanitarnych i przepisów dotyczących higieny".

Zakazane rezerowanie miejsca na plaży

Autorzy nowego prawa, które zacznie obowiązywać w tym liczącym blisko 300 tys. mieszkańców mieście od 18 lipca, poinformowali, że na plażach przybędzie w najbliższych dniach toalet.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Turyści mimo zakazu weszli od rezerwatu "Mewia Łacha"

 

Nowe przepisy dotyczące wypoczynku w strefie przybrzeżnej zakazują również chodzenia przez mężczyzn poza terenem plaży bez koszulek, a także wnoszenia na nią butli gazowych i grania w bejsbol.

 

Sankcje obejmą też osoby, które rozłożą na piasku ręczniki lub parasole tylko po to, aby zarezerwować sobie miejsce na plaży, na której nie będą obecni.

Kary w innych miejscach

Serwis Fly4free przypomina, że Vigo to nie pierwsza nadmorska miejscowość w Hiszpanii, która w prowadziła takie przepisy. W 2017 roku podobne regulacje ogłosiła miejscowość San Pedro del Pinatar w Murcji. Za sikanie do morza grozi tam taki sam mandat. Dotkliwsze kary przewidziano natomiast za rozpalanie na plażach przenośnych grilli - w takim wypadku kara może wynieść nawet 1500 euro.

 

ZOBACZ: Kary od 500 do 3000 euro za kradzież piasku z plaż Sardynii

 

Kilka lat temu głośno było natomiast o dwójce turystów, którzy wracjąc z imprezy postanowili udac się za potrzebą na jedną z plaż w miejscowości Monterosso al Mare na północy Włoch.

 

Świadkami zdarzenia byli patrolujący okolicę policjanci. Obaj mężczyźni zostali ukarani za swój czyn mandatami w wysokości 3,3 tys. euro.

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie