Tragiczny bilans długiego weekendu. Utonęło 19 osób

Polska
Tragiczny bilans długiego weekendu. Utonęło 19 osób
W długi weekend utonęło co najmniej 19 osób

8-latka, która wypadła z motorówki, 15-latek, który wskoczył do wody z rowerka wodnego, 55-letni wędkarz z Lubelszczyzny - m.in. oni stracili życie w długi weekend podczas wypoczynku nad wodą. Łącznie od czwartku do niedzieli utonęło 19 osób.

Wysokie temperatury w długi weekend sprzyjały wypoczynkowi nad wodą. W całej Polsce od czwartku do niedzieli utonęło 19 osób - w czwartek dwie, w piątek i sobotę po cztery, a w niedzielę co najmniej 9 osób - dwie nadal są poszukiwane przez służby.

 

Tragedia w Górze Kalwarii

Rano ratownicy wznawiają poszukiwania dwóch nastolatków, którzy w niedzielę pływali w Wiśle na wysokości Góry Kalwarii (Mazowieckie). Zgłoszenie o zaginięciu pod wodą dwóch osób w wieku ok. 16-17 lat strażacy otrzymali ok. godz. 15:30.

 

- Wczoraj trzech młodych chłopców z Ukrainy weszło do wody w bardzo niebezpiecznym miejscu, gdzie nagle urywa się kant wyspy podwodnej. Jeden z chłopców zdołał się wydostać - powiedział Polsat News Wojciech Kochański z WOPR w Piasecznie.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie. Ciało poszukiwanego nastolatka wydobyte z Jeziora Dominickiego

 

Ratownik przypomniał, że dwa lata temu dokładnie w tym samym miejscu również zginął obcokrajowiec. - Ludzie wchodzą do wody, nie wiedzą, gdzie jest niebezpiecznie. My przestrzegamy, jeździmy po szkołach, wskazujemy miejsca niebezpieczne - dodał.

 

- Rodzice przed chwilą pytali, czy jest szansa, że oni żyją. Trudno mi powiedzieć. Będziemy szukać do skutku, aż ich znajdziemy - dodał Kochański.

 

Tragedia na jeziorze Tałty

W sobotę popołudniu na jeziorze Tałty w okolicach Mikołajek doszło do tragicznego wypadku: zatonęła motorówka, którą płynęło siedem osób - 4 osoby dorosłe i troje dzieci. Jedno z dzieci, ośmioletnia dziewczynka, nie wypłynęło na powierzchnię wody. Zgodnie z procedurami strażackimi przez dwie godziny była prowadzona akcja ratunkowa, która po tym czasie zamieniła się na akcję poszukiwawczą.

 

ZOBACZ: Akcja ratunkowa na jeziorze Tałty. Odnaleziono ciało poszukiwanej 8-latki

 

Wieczorem nurkowie odnaleźli ciało poszukiwanej 8-letniej dziewczynki. Akcja była prowadzona na głębokości 30 metrów, tam odnaleziono ciało dziecka, w kabinie zatopionej motorówki.

15-latek utonął w jeziorze Dominickim

W niedzielę około godz. 18.40 służby ratownicze dostały zgłoszenie o 15-latku, który wskoczył do Jeziora Dominickiego z pokładu roweru wodnego i nie wypłynął na powierzchnię. Chłopak pływał na rowerze wodnym razem ze znajomymi.

 

Po godz. 22 ratownicy poinformowali, że na głębokości około 5 m w odległości ponad 100 m od brzegu zlokalizowano a następnie wyłowiono zwłoki 15-latka.

pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie