Gruzja. Otwarto szklany most wiszący 200 metrów nad ziemią

Świat
Gruzja. Otwarto szklany most wiszący 200 metrów nad ziemią
AP
Oficjalnie otwarcie mostu dla zwiedzających odbyło się 14 czerwca

W Gruzji otwarto 240-metrowy szklany most nad kanionem Dashbashi. Na środku konstrukcji, 200 metrów nad ziemią, wisi kawiarnia w kształcie rombu. Turyści mogą podziwiać otaczającą naturę przez szklane panele, z których w całości składa się most.

Most w całości składa się z - odpowiednio wytrzymałego - szkła. Budowa konstrukcji rozpoczęła się w 2019 roku i kosztowała 39 milionów dolarów.

 

Pośrodku niej znajduje się, także zbudowana w całości ze szkła, kawiarnia w kształcie diamentu.


Oficjalnie otwarcie mostu dla zwiedzających odbyło się 14 czerwca. Bilety można nabyć za jednego dolara amerykańskiego. Most wisi nad kanionem Dashbashi, który jest częścią większej formacji geologicznej - wąwozu Khrami. Kanion leży trzy kilometry od miasteczka Tsalka w południowo-wschodniej Gruzji.

"Jedno z najbardziej niesamowitych miejsc"

- Muszę powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, jakie kiedykolwiek widziałam na świecie, a jako blogerka podróżnicza dużo jeżdżę. A szklany most? Będzie to najbardziej fotogeniczne miejsce i zyska popularność na Instagramie - mówiła odwiedzająca miejsce Inbar Adan. - Jest tu tak pięknie i czuję się zaszczycona, że jestem pierwszą blogerką, która odwiedza ten most - dodała.

 

WIDEO: Most w całości ze szkła. Wisi 200 metrów nad ziemią

 

 

Wykonawca i właściciel atrakcji podkreślają, że most nie narusza natury. - Ten projekt jest najlepszym przykładem tego, jak udało nam się zachować naturę w niezmienionym stanie. Jednocześnie oferujemy widzom niezapomniane doznania - powiedziała Ekaterine Tordia, dyrektor generalna Kass Group Georgia - firmy, do której należy most. 

 

- Jest bardzo bezpieczny - zaznaczyła.

laf/ac/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie