Pomorskie. Kobieta z ranami kłutymi zgłosiła się na komisariat. Wcześniej pokłóciła się z mężem

Polska
Pomorskie. Kobieta z ranami kłutymi zgłosiła się na komisariat. Wcześniej pokłóciła się z mężem
Policja Pomorska
Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali podejrzewanego

Policjanci z Pelplina (woj. pomorskie) zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w trakcie kłótni zadał swojej żonie kilka ciosów nożem. 50-latka o własnych siłach dotarła do komisariatu, skąd została przewieziona do szpitala. Nożownikowi, który był pijany, grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Policjanci z Pelplina w komunikacie przesłanym w środę poinformowali, że prokurator Prokuratury Rejonowej w Tczewie przedstawił mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa, a we wtorek sąd zastosował wobec 53-letniego nożownika tymczasowy trzymiesięczny areszt.

 

Jak przekazał oficer prasowy KPP w Tczewie asp. sztab. Dawid Krajewski, w niedzielę po godz. 21 policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w mieście.

 

- Funkcjonariusze ustalili, że 53-letni mężczyzna podczas kłótni ze swoją 50-letnią żoną zaatakował ją kilkukrotnie nożem - podkreślił w przesłanym komunikacie Krajewski.

 

Dodał, że pokrzywdzona z miejsca przestępstwa przyszła do komisariatu. - Policjanci, widząc stan kobiety, wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala - zaznaczył oficer prasowy.

Narzędzie zbrodni w rękach policji

Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali podejrzewanego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że zatrzymany mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3,5 promila alkoholu.

 

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzoną.

 

ZOBACZ: Lubin. Pijana kobieta przewracała się na ulicy. Policja: "Opiekowała się" 5-letnią córką

 

Oficer prasowy zaznaczył, że zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. - Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy - dodał Krajewski.

Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie