Miedwiediew sugerował, że za dwa lata Ukrainy nie będzie. "Mały człowiek z dużymi kompleksami"

Świat
Miedwiediew sugerował, że za dwa lata Ukrainy nie będzie. "Mały człowiek z dużymi kompleksami"
Wikimedia Commons/ World Economic Forum, CC BY-SA 2.0
Dmitrij Miedwiediew

Mychajło Podolak doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego odniósł się do słów Dmitrija Miedwiediewa, który zasugerował, że za dwa lata Ukrainy może nie być na mapie świata. "Mały człowiek z dużymi kompleksami. Ukraina była, jest i będzie. Gdzie będzie D. Miedwiediew za dwa lata, to jest pytanie - napisał Podolak.

Były prezydent Rosji i wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew w swoim wpisie na Telegramie odniósł się do umowy na dostawy gazu skroplonego, którą Ukraina zaproponowała Stanom Zjednoczonym. Opłata za dostawę miałaby zostać zrealizowana dopiero za dwa lata.  


"Widziałem komunikat, że Ukraina chce otrzymywać LNG od swoich zagranicznych właścicieli w ramach lend-lease z płatnością za dostawę za 2 lata. W przeciwnym razie następnej zimy po prostu zamarznie. Tylko pytanie: a kto powiedział, że za dwa lata Ukraina będzie w ogóle istniała na mapie świata?" - napisał były prezydent Rosji.

 

ZOBACZ: Dmitrij Miedwiediew: Kto powiedział, że za dwa lata Ukraina będzie na mapie świata?

Sugestia Dmitrija Miedwiediewa. Mychajło Podolak odpowiada

Do wypowiedzi Miedwiediewa odniósł się za pośrednictwem Twittera doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak.

 

"Gdyby rosyjski imperializm miał twarz, byłby nią Miedwiediew. Mały człowiek z dużymi kompleksami, którego jedyną możliwością jest zwrócenie na siebie uwagi – cisnąć trucizną w kierunku Ukrainy lub zagrozić światu. Ukraina była, jest i będzie. Gdzie będzie D. Miedwiediew za dwa lata, to jest pytanie" - napisał.  

 

anw/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie