Maciej Rybus zostaje w rosyjskim klubie. Prezydent: Każdy ocenia sprawy we własnym sumieniu

Polska
Maciej Rybus zostaje w rosyjskim klubie. Prezydent: Każdy ocenia sprawy we własnym sumieniu
Polsat News
Maciej Rybus jest członkiem reprezentacji Polski w piłce nożnej

- Sądzę, że ten człowiek doskonale wie jaka jest sytuacja, to są jego decyzje - powiedział Andrzej Duda pytany przez reportera Interii Sport o sprawę Macieja Rybusa. Polski zawodnik i członek kadry narodowej związał się nowym kontraktem z rosyjskim klubem Spartak Moskwa.

Andrzej Duda brał udział we wtorek w finale turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

- Każdy ocenia sprawy we własnym sumieniu - mówił prezydent, pytany o nowy kontrakt z rosyjskim klubem Spartak Moskwa zawarty przez Macieja Rybusa. Ocenił, że o przyszłości zawodnika zdecyduje związek. - To są też decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej działaczy i trenerów - mówił Duda. 

Rybus zostaje w Rosji 

Prezydentowi przytoczono powód pozostania w Rosji, podawany przez Rybusa, czyli chęć utrzymania żony i rodziny. - Większość z nas ma żony i jakiś tam zawód wykonujemy i staramy się utrzymać rodziny, możliwości są różne, każdy we własnym sumieniu i według własnych zasad moralnych decyduje o swoim życiu - odpowiadał prezydent. 

 

ZOBACZ: Maciej Rybus zawodnikiem Spartaka Moskwa. Szef BBN: To woda na młyn dla rosyjskiej propagandy

 

- W sprawie zawodnika zdecyduje Związek, trenerzy i kibice - podsumował.

 

Maciej Rybus jest członkiem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po raz pierwszy w barwach kadry zagrał w 2009 roku. Dotychczas wziął udział w 66. spotkaniach reprezentacji, w tym w Mundialu w 2018 roku oraz Mistrzostw Europy 2012 i 2020. 

 

Jego żona jest Rosjanka Lana Baimatova. Ma dwóch synów. 

laf/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie