Wojna w Ukrainie. Odkryto kolejne groby z ciałami cywilów w Buczy

Świat
Wojna w Ukrainie. Odkryto kolejne groby z ciałami cywilów w Buczy
Facebook/ Андрій Нєбитов
Na terytorium obwodu kijowskiego, gdzie w marcu znajdowały się wojska rosyjskie znaleziono po ich wycofaniu ciała 1314 zabitych cywilów

Kolejny grób z ciałami cywilów noszącymi ślady tortur odkryto w rejonie Buczy w obwodzie kijowskim Ukrainy - poinformował w poniedziałek szef policji obwodu Andrij Niebytow. Siedem ciał spoczywało w grobie koło wsi Myrocke, gdzie w marcu znajdowały się pozycje wojsk rosyjskich.

"Rosjanie torturowali siedmiu cywilów, a potem z okrucieństwem zabili ich strzałami w głowę. Zbiorowy grób znaleziono dzisiaj na pozycjach wojsk Federacji Rosyjskiej obok wsi Myrocke, w rejonie (odpowiednik powiatu) buczańskim" - poinformował Niebytow.

 

W komunikacie na Facebooku szef policji napisał, że zabici mieli związane ręce i przestrzelone kolana. Trwają prace nad ustaleniem tożsamości zamordowanych ludzi.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Bucza będzie pomszczona? Ukraina odkryła tożsamość rosyjskich zbrodniarzy

 

3 czerwca ukraińskie władze poinformowały, że na terytorium obwodu kijowskiego, gdzie w marcu znajdowały się wojska rosyjskie znaleziono po ich wycofaniu ciała 1314 zabitych cywilów.

 

Zbrodnie w Buczy 

Niewielka podkijowska miejscowość stała się symbolem rosyjskich zbrodni w Ukrainie. Po wycofaniu się wojsk rosyjskich i odbiciu terenów przez oddziały ukraińskie odkryto ciała cywilów i masowe groby, będące skutkiem rosyjskich mordów na ludności cywilnej. 

 

W miejscowości i jej okolicach okryto dotychczas około 400 ciał. 

 

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie