Umieszczono flagę Rosji na dnie Morza Czarnego. Obchody Dnia Rosji

Świat
Umieszczono flagę Rosji na dnie Morza Czarnego. Obchody Dnia Rosji
Google Maps
Flaga została wysłana na dno u wybrzeży okupowanego Krymu - w pobliżu przylądka Meganom i miasta Sudak

"Rosjanie wreszcie znaleźli godne miejsce dla swojej flagi" - napisał portal Kanału 24. Nurkowie zatknęli flagę na dnie Morza Czarnego w okolicy Krymu. Film z tej akcji został opublikowany na oficjalnych kanałach informacyjnych Kremla. Jest to część obchodów Dnia Rosji - podał Kanał 24.

Flaga Federacji Rosyjskiej z okazji Dnia Rosji została umieszczona na dnie Morza Czarnego u wybrzeży Krymu, w pobliżu przylądka Meganom i miasta Sudak. Barwy narodowe umieszczono na głębokości 10 metrów. Akcję nazwano w mediach prokremlowskich patriotyczną i propaństwową. W ten sposób Rosjanie chcą potwierdzić okupację Krymu - informuje Kanał 24.

 

Portal 24tv.ua ironicznie zauważa, że "Rosjanie wreszcie znaleźli godne miejsce dla swojej flagi". Dodatkowo komentuje, że "flaga została wysłana do krążownika 'Moskwa' - na dno Morza Czarnego."

 

12 czerwca to Dzień Rosji

Protest odbył się w Dzień Rosji. To święto ustanowione na pamiątkę pierwszego Zjazdu Deputowanych Ludowych Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, podczas którego ogłoszono suwerenność Rosji.

 

Od 1994 jest jako oficjalne święto państwowe. Jest dniem wolnym od pracy w Rosji. W 2001 roku ustaliła się obecna nazwa święta: "Dzień Rosji".

mbl/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie