Niemcy. "Bild": ogromny chaos na niemieckich lotniskach. Odwołane loty, niekończące się kolejki

Świat
Niemcy. "Bild": ogromny chaos na niemieckich lotniskach. Odwołane loty, niekończące się kolejki
Flickr/Chris Hoare
Rezolucja rad pracowniczych niemieckich lotnisk, do której dotarła gazeta, "pokazuje, jak dramatyczna jest sytuacja"

Na niemieckich lotniskach panuje ogromny chaos. Odwołane loty, niekończące się kolejki w punktach kontroli bezpieczeństwa, wpadki podczas odprawy - pisze w niedzielę gazeta "Bild am Sonntag". Dodaje, że jedną z przyczyn tej sytuacji jest zbyt mała liczba pracowników na lotniskach.

- Sytuacja w europejskim systemie transportu lotniczego jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich. Niedobór wykwalifikowanych pracowników w coraz większym stopniu dotyka codziennego życia ludzi. Rozwiązania krótkoterminowe byłyby bardzo pożądane, ale nie są zbyt prawdopodobne - powiedział dziennikowi federalny minister transportu Volker Wissing.

 

ZOBACZ: Niemcy. Syn zamurował 88-letnią matkę w piwnicy

 

- Mówiąc wprost: rząd nie wie, jak zapobiec letniemu chaosowi - konstatuje "Bild am Sonntag".

 

Rezolucja rad pracowniczych niemieckich lotnisk, do której dotarła gazeta, "pokazuje, jak dramatyczna jest sytuacja".

"Bild": W Niemczech brakuje ponad 5,5 tys. pracowników

Rady zakładowe z całych Niemiec ostrzegają przed "załamaniem systemu", pisząc: "Według szacunków rad zakładowych, w Niemczech brakuje obecnie ponad 5 500 pracowników, z czego około 3 000 w samym Frankfurcie i Monachium".

 

ZOBACZ: Niemcy, Hesja. Strzelanina w markecie. Dwie osoby nie żyją

 

Odczuwają to pasażerowie "podczas odprawy, kontroli bezpieczeństwa, wchodzenia na pokład, obsługi bagażu i dalszej obsługi naziemnej samolotu, ale przede wszystkim pracownicy, którym grozi całkowite przeciążenie". Jak informuje dziennik w tym tygodniu na lotnisku w Norymberdze 1700 sztuk bagażu po prostu nie zostało załadowanych do samolotów rejsowych.

 

Pierwsze linie lotnicze już zmniejszyły liczbę lotów. Tylko Lufthansa odwołała 900 lotów z Frankfurtu i Monachium, a Easyjet nawet 1000 - pisze "Bild am Sonntag".

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie