Gdańsk. W centrum miasta znaleziono zwłoki kobiety. Na jej ciele znajdowały się rany kłute

Polska
Gdańsk. W centrum miasta znaleziono zwłoki kobiety. Na jej ciele znajdowały się rany kłute
Pixabay
W centrum Gdańska znaleziono okaleczone zwłoki kobiety. Na miejscu sprawę badają policja i prokurator. Zdjęcie ilustracyjne

Okaleczone ciało martwej kobiety znaleziono w pobliżu jednego z bloków w centrum Gdańska. Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Przed śmiercią zadano co najmniej kilka ciosów nożem. Trwa sekcja zwłok kobiety. Śledczy biorą pod uwagę m.in. motyw rabunkowy.

Jak przekazał oficer prasowy KMP w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski służby otrzymały zgłoszenie ok. godz. 4 nad ranem. Ciało kobiety znaleziono przy wejściu do klatki schodowej przy ul. Długie Ogrody w centrum Gdańska.

 

Jak przekazał, prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński, kobiecie przed śmiercią zadano co najmniej kilka ciosów. - Na jej ciele ujawniono rany kłute - wskazał.

Trwa sekcja zwłok 

Dodał, że obecnie trwa sekcja zwłok denatki, która pozwoli ustalić czym i ile ran zadano kobiecie przed śmiercią. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz odzież zmarłej kobiety. Nie znaleziono narzędzia zbrodni.

 

ZOBACZ: Płock. Atak nożownika w Orlenie. Napastnik aresztowany

 

Jednym z motywów branych pod uwagę przez śledczych jest rabunek. Prokurator Duszyński podkreślił, że postępowanie, z uwagi na okoliczności, są prowadzone w kierunku zabójstwa.

jsd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie