Głogów. Skład amunicji w płonącej piwnicy. Ewakuowano ponad 100 osób

Polska
Głogów. Skład amunicji w płonącej piwnicy. Ewakuowano ponad 100 osób
facebook/OSP KSRG Serby
Skład amunicji w piwnicy w Głogowie. Ewakuowano budynek

110 osób ewakuowano z budynku przy ul. Kosmonautów Polskich w Głogowie (woj. dolnośląskie) - podają lokalne media. Strażacy, którzy gasili tam pożar w piwnicy znaleźli... skład amunicji. Policjanci zatrzymali 42-latka. Jak podają funkcjonariusze "w domku w pobliskiej również znajdowały się znaczne ilości podobnych materiałów".

Około godziny 21:00 w środę strażacy z Głogowa otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w piwnicy jednego z bloków przy ul. Kosmonautów Polskich.

 

ZOBACZ: Austria. Pomyliła sprzęgło z hamulcem. 11-latka wjechała traktorem na dach

 

- Szybko okazuje się, że sytuacja jest o wiele groźniejsza. Po ugaszeniu ognia i oddymieniu pomieszczenia odnaleziono materiały wybuchowe - informują strażacy.

 

Sprawę bada prokuratura

Jak poinformowała w rozmowie z polsatnews.pl s.sz. Emila Reguła z głogowskiej policji, były to głównie niewybuchy z II Wojny Światowej oraz inne materiały pirotechniczne.

 

- W domku w pobliskiej miejscowości również ujawniono znaczne ilości podobnych materiałów - dodała.

 

ZOBACZ: Warszawa. Kobieta przebrała się za 85-latkę. Chciała przejąć mieszkanie warte 4 miliony

 

Policja zatrzymała w tej sprawie 42-letniego mężczyznę. Prowadzone jest postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Głogowie.

Budynek ewakuowano. Mieszkańcy znaleźli schronienie w szkole

Na miejsce wezwano patrol saperów, a z budynku ewakuowano mieszkańców - 110 osób ewakuowano do najbliższej szkoły oraz ich rodzin.

 

Akcja zakończyła się po godzinie 03:00 w czwartek, około 04:00 mieszkańcy mogli wrócić do domów. Jak wskazuje policja, obecnie nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie