"Debata Dnia". Leszczyna z definicją psychopaty. Lubnauer: Widziałam w tym opisie premiera

Polska
"Debata Dnia". Leszczyna z definicją psychopaty. Lubnauer: Widziałam w tym opisie premiera
Polsat News
Lubnauer: Uważam, że Pani Leszczyna w definicyjnym tego znaczeniu, była bardzo bliska prawdy

"Słowa psychiatry prof. dr. hab. Andrzeja Kokoszki, że Morawiecki to psychopata, choć przerażające, są prawdziwe" - napisała Izabela Leszczyna po wystąpieniu premiera w Sejmie. Do wpisu odniosła się Katarzyna Lubnauer w "Debacie Dnia". - Jak tak czytałam ten opis definicji, to powiem szczerze, że widziałam w tym pana premiera Morawieckiego - stwierdziła. W opozycji wypowiedział się Marek Ast.

Sejm w czwartek odrzucił wszystkie kluczowe poprawki Senatu dotyczące nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Jednak nie to wywołało największe poruszenie wśród zebranych.

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki: Rozważamy przesunięcie wyborów samorządowych

 

Najszerszym echem odbiło się wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział z mównicy m.in o tym, że Platforma Obywatelska uprawia "goebbelsowską politykę", że za ich rządów "nie było praworządności" oraz, że PO chciałaby, aby w KPO był jeden kamień milowy, który "dawałby gwarancje powrotu do władzy".

Wystąpienie Morawieckiego. Müller: Premier wypunktował opozycję

- Ja wiem, że was boli i dręczy to, że ja zostawiłem za sobą złote trony i 100 lub więcej milionów złotych dla służby publicznej. A wasz lider zostawił zaszczytną funkcję premiera dla kasy w Brukseli. Zostawił was, przyczynił się do waszej klęski - mówił Morawiecki.

 

 

Politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym rzecznik KPRM Piotr Müller poparli szefa rządu. "Premier wypunktował opozycję. Wymowne milczenie, gdy przypomniał PO-PSL o:

 

ZOBACZ: Piotr Müller: W 2023 r. minimalne wynagrodzenie wzrośnie dwa razy

  • podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 roku;
  • wspieraniu rosyjskich inwestycji;
  • rozgrzeszaniu budowy Nord Stream 2;
  • podwyższaniu podatków;
  • zabraniu środków z OFE;

A lista wiele dłuższa..." - napisał rzecznik rządu.

 

 

Z kolei Łukasz Schreiber stwierdził, że "Bardzo musiały zaboleć opozycję słowa prawdy z wystąpienia Premiera. Ich trzech przedstawicieli z furią zarzuciło szefowi rzadu kłamstwa,ale nie potrafili wskazać żadnego. Sami skłamali nt zwalniania naczelniczki poczty,gdy tymczasem pracę stracił jedynie minister..." - napisał.

 

Morawiecki to psychopata? Lubnauer: Widziałam w tym opisie premiera

Wystąpienie premiera skrytykowali członkowie opozycji. Izabela Leszczyna na swoim Twitterze napisała. "Po dzisiejszym wystąpieniu Mateusza Morawieckiego w Sejmie wiem na pewno, że słowa psychiatry profesora dr. hab. Andrzeja Kokoszki, że Morawiecki to psychopata, choć przerażające, są prawdziwe" - czytamy.

 

 

Agnieszka Gozdyra w programie "Debata Dnia" poprosiła Katarzynę Lubnauer, aby odniosła się do wpisu koleżanki z partii. Ta, na samym początku przytoczyła cechy osobowości charakterystycznej dla psychopatów, które również zamieściła posłanka Leszczyna.

 

 

Kiedy skończyła wymieniać, stwierdziła, że "jak tak czytałam ten opis definicji, to powiem szczerze, że widziałam w tym pana premiera Morawieckiego". Dopytywana, czy się pod tym podpisuje, odpowiedziała: "uważam, że Pani Leszczyna w definicyjnym tego znaczeniu, była bardzo bliska prawdy".

 

Wideo: Komentarze dot. wpisu Izabeli Leszczyny w "Debacie Dnia"

 

 

- Pan premier Morawiecki jest jednym z polityków, którzy zostali sądownie złapani dwukrotnie w czasie kampanii na kłamstwie i miał za to wyroki sądowe. Jeżeli można by było się częściej odwoływać do sądów w takim trybie, to pewnie tych wyroków miałby znacznie więcej - powiedziała Lubnauer.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda o szczycie NATO: Mam nadzieję, że przesądzi o nowej postaci obecności sił Sojuszu

 

- Pan Morawiecki powie wszystko, co chce usłyszeć Jarosław Kaczyński - podkreśliła.

Ast: Ewidentne przekroczenie granic

W kontrze do Katarzyny Lubnauer wypowiedział się Marek Ast z PiS. - Przede wszystkim premier nie wypowiedział się ad personam, w przeciwieństwie do szefa PSL - stwierdził Ast. - To jest ewidentnie przekroczenie granic, z jednej strony obraźliwe słowa, z drugiej kwestia stawiania diagnozy - kontynuował.

 

 

- Bardzo prosiłbym o pokazanie, w którym miejscu premier mijał się z prawdą, bo wydaje mi się, że przedstawiał fakty i to w taki bardzo sugestywny sposób. Jasne, że w debacie publicznej, nie powinny czasem padać wyrażenia jak propaganda goebbelsowska, no ale to jest odniesienie do schematu słów opozycji w naszym kierunku. Premier powtórzył to, co mówią posłowie opozycji - zakończył.

aml/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie