Stanisław Szwed: minister Cieślak powinien przeprosić naczelniczkę Poczty Polskiej w Pacanowie

Polska
Stanisław Szwed: minister Cieślak powinien przeprosić naczelniczkę Poczty Polskiej w Pacanowie
Polsat News
Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Stanisław Szwed

- To była zła decyzja i pan minister powinien za to przeprosić - powiedział wiceminister rodziny i polityki Stanisław Szwed, pytany w programie "Punkt Widzenia" o zachowanie ministra Michała Cieślaka, który złożył skargę na naczelniczkę poczty w Pacanowie za to, że pożaliła się mu na drożyznę.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed był gościem Grzegorza Jankowskiego w programie "Punkt Widzenia". - W trudnym dniu, gdy Rada Polityki Pieniężnej kolejny raz podniosła stopy procentowe, w dniu, w którym tyle osób zadaje sobie pytanie, skąd wezmą pieniądze na kredyt, minister Michał Cieślak wchodzi na pocztę w Pacanowie i wykłóca się z szefową poczty. I nawet jeśli powiedziała panu parę gorzkich słów, to powinno się tej pani wysłuchać - zaczął rozmowę dziennikarz i zapytał swojego gościa o jego zdanie na ten temat.

Szwed: Cieślak powinien przeprosić

- To była zła decyzja. Nie powinien tego zrobić nie tylko jako minister, ale w ogóle jako człowiek. Człowiek, który rozmawia z drugim człowiekiem i później próbuje wywrzeć nacisk, dotyczący zwolnienia na pracodawcy. Jest to niewłaściwe i pan minister powinien za to przeprosić - powiedział Szwed. 

 

Dodał, że to była niewłaściwa decyzja także tej osoby, która podjęła decyzję o zwolnieniu interdyscyplinarnym. - Przecież wiemy, jakie warunki muszą być spełnione, żeby kogoś zwolnić z pracy. Także podwójnie osoby, które w tym uczestniczyły, nie sprawdziły się - stwierdził. 

 

W programie Stanisław Szwed mówił też o rozwiązaniach, które rozważa rząd, żeby zarówno zahamować inflację, jak i pomóc tym najbardziej potrzebującym. 

 

- Nie ma w tej chwili planów zmiany 500 plus na 700 plus. Nie ma w rządzie takich dyskusji. Utrzymujemy 500 plus dla wszystkich. Dopiero kolejne wsparcie mogłoby być skierowane do osób o najniższych dochodach - powiedział. 

 

Polityk mówił też o planach związanych z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. - Proponujemy, żeby od stycznia 2023 r. najniższa pensja wynosiła 2282 zł, a od lipca wzrosła do poziomu 2450 zł. 

 

Dodał, że minimalna stawka godzinowa od 2023 r. również wzrośnie dwukrotnie - od stycznia wyniesie 22,10 zł, a od lipca 22,50 zł.

Minister Cieślak złożył skargę na naczelniczkę poczty

Naczelniczka poczty z Pacanowa pożaliła się ministrowi Michałowi Cieślakowi na drożyznę. - W błyskawicznym tempie została wezwana 'na dywanik'. Usłyszała, że zostanie zwolniona. Poczta Polska przyznaje się, że skarga wpłynęła i jest wyjaśniana" - informowała Wyborcza.pl.

 

Minister Michał Cieślak opublikował z kolei oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym napisał, że podczas odbioru korespondencji w placówce pocztowej "był uczestnikiem zachowania pani naczelnik, które nie licuje z powagą piastowanego urzędu".

 

Według ministra naczelnik "używała wulgaryzmów oraz słów nieprzystających urzędnikowi państwowemu". "O okolicznościach w trybie regulaminowym powiadomiłem przełożonego, który oceni zaistniałą sytuację, porozmawia z pracownikami i podejmie decyzję w tej sprawie" - zaznaczył Cieślak.

 

 

Dodał, że poprosił Prezesa Poczty "o wyrozumiałość dla Pani Naczelnik". 

nb/zdr/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie