Słupia. Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek. Jest nagranie

Moto
Słupia. Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek. Jest nagranie
Facebook/OSP w Przerzowie/Moja Oleśnica
W sieci pojawiło się nagranie ze zdarzenia

24-letni policjant doprowadził do wypadku drogowego, w którym zginęła kobieta. Postawiono mu trzy zarzuty, za co grozi do 12 lat więzienia – potwierdził we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Wcześniej w sieci pojawiło się nagranie z wypadku, na którym widać auto uderzające z dużą prędkością w jadący przed nim samochód.

Jak dodał prokurator mężczyzna skorzystał z prawa odmowy do składania wyjaśnień. - Mając na względzie surową karę prokurator wystąpił do sądu w Kępnie o zastosowanie aresztu na 3 miesiące – przekazał Meler.

 

We wtorek po południu zapadła decyzja o aresztowaniu 24- latka na trzy miesiące.

Śmierć 69-latki

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę wieczorem około godziny 20:30 w miejscowości Słupia pod Bralinem (woj. wielkopolskie).

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW 24-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył jadącego przed nim fiata. W wyniku tego zderzenia śmierć poniosła 69–letnia pasażerka auta – powiedział Stramowski.

Nagranie z wypadku

Lokalny portal MojaOlesnica.pl opublikował nagranie, które przedstawia moment wypadku. Portal polsatnews.pl potwierdził w kępińskiej policji, że wideo rzeczywiście przedstawia wypadek spowodowany przez pijanego funkcjonariusza.

 

Policja: Już nigdy nie założy munduru

Dolnośląska policja, gdzie służył funkcjonariusz, poinformowała, że mężczyzna ma 5-letni staż pracy.

 

"Funkcjonariusz przebywał na urlopie, został już zawieszony i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjne w kierunku wydalenia ze służby. Oprócz dyscyplinarnych, poniesie on także surowe konsekwencje karne. Na pewno już nigdy nie założy munduru, bo w naszej formacji nie ma miejsca dla tego typu osób" - czytamy w oświadczeniu dolnośląskiej policji.

pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie