Wypadek w Mielnie. Pijana kobieta wjechała samochodem w sklep

Polska
Wypadek w Mielnie. Pijana kobieta wjechała samochodem w sklep
Polsat News

Kobieta wjechała samochodem w witrynę supermaketu w Mielnie (woj. zachodniopomorskie). W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które akurat robiły zakupy. 36-letnia kierująca była pijana - miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. - Po godz. 14 otrzymaliśmy informację, że kobieta wjechała samochodem w witrynę jednego ze sklepów spożywczych przy ulicy Lechitów - powiedziała Polsat News Monika Kosiec z KMP w Koszalinie.
  
- Kierująca tłumaczyła, że jechała samochodem z automatyczną skrzynia biegów i zamiast hamulca wcisnęła gaz - dodała policjantka.

Wypadek w Mielnie. Trzy osoby ranne

Szybko jednak okazało się, że to nie pomylenie pedałów było główną przyczyną wypadku. 36-letnia mieszkanka Mielna została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie - była pijana.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Kobieta przyjechała autem na policję, mając 2,5 promila alkoholu


- Miała 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta została zatrzymana przez policję. - przekazała Monika Kosiec.


W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które akurat robiły w sklepie zakupy. Doznały one obrażeń nóg. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala wojewódzkiego w Koszalinie.

 

 

Po wytrzeźwieniu 36-latka ma usłyszeć zarzuty. - Kobieta straci prawo jazdy i usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, który jest zagrożony karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że prokurator rozszerzy zarzuty o ten dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo innych osób - podsumowała rzeczniczka policji.

 

Dawid Kryska/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie