Włochy. Opiekunka wyrzuciła malucha przez okno. "Teraz jest wolny"

Świat
Włochy. Opiekunka wyrzuciła malucha przez okno. "Teraz jest wolny"
Zdjęcie ilustracyjne/Facebook/Polizia Locale Modena
Opiekunka wyrzuciła dziecko z drugiego piętra

Wyrzuciłam dziecko przez okno, byłam w transie - tłumaczyła 32-letnia Monica Santi, opiekunka 13-miesięcznego chłopca, który został zrzucony z wysokości drugiego piętra. Do dramatycznych scen doszło we włoskiej miejscowości Soliera, niedaleko Modeny.

Monika Santi przyznała się na przesłuchaniu do wyrzucenia przez okna z wysokości drugiego piętra chłopca, którym się opiekowała. 

Chłopiec w ciężkim stanie

Do zdarzenia doszło trzy dni wcześniej, we wtorkowy poranek. Sąsiadka zauważyła wówczas dziecko, które bez ruchu leżało na chodniku przed domem. Natychmiast zaalarmowała służby. 

 

ZOBACZ: Rosja. Tragedia w szpitalu. Kobieta wyrzuciła noworodka przez okno

 

Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Modenie, teraz lekarze określają jego stan jako stabilny, ale nie wiedzą, jak długo może potrwać leczenie.

 

Okazało się, że rodziców dziecka nie było w domu, było ono pod opieką 32-latki, która zajmowała się chłopcem od stycznia. Po przesłuchaniu jej i sprzątaczki pracującej w tym domu, opiekunka została aresztowana. 

"Nie wiem, dlaczego to zrobiłam"

Jak zeznała sprzątaczka, nie była ona świadkiem wypadku, ale tuż po nim słyszała jak 32-latka mówi, że "teraz dziecko jest wolne". 

 

W piątek przed sądem Santi przyznała, że to ona wyrzuciła dziecko przez okno, ale nie umiała powiedzieć, dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przechodziła wtedy trudny okres i była jak "w transie". - Nie wiem, dlaczego to zrobiłam. Byłam chora, miałam rodzaj katalepsji - powiedziała, cytowana przez włoskie media.

 

ZOBACZ: Matka wyrzuciła dzieci przez okno. Ratowała je przed pożarem

 

Kobieta przebywa w więzieniu w Modenie. Zostanie poddana badaniom psychiatrycznym. Jest oskarżona o usiłowanie zabójstwa dziecka.

pgo/today.it/ilmessaggero.it
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie