Sergiej Szojgu spotkał się z Ramzanem Kadyrowem. "Operacja specjalna będzie przebiegać szybciej"

Świat
Sergiej Szojgu spotkał się z Ramzanem Kadyrowem. "Operacja specjalna będzie przebiegać szybciej"
Telegram/Kadyrov_95
Siergiej Kużugietowicz Szojgu i Ramzan Kadyrow

W czwartek doszło do spotkania czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa z rosyjskim ministrem obrony Sergiejem Szojgu. Po rozmowie, Czeczen poinformował, że "operacja specjalna" w Ukrainie będzie przebiegać w przyspieszonym tempie oraz, że "przedstawiono nowe działania, które spowodują poprawę dalszej taktyki".

"W czwartek w ramach mojej roboczej wizyty w Moskwie odbyłem bardzo owocne spotkanie z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu" - napisał Ramzan Kadryrow na Telegramie. Z relacji przywódcy Czeczenów dowiadujemy się, że przyczyną spotkania było  "merytorycznie omówienie kwestii przeprowadzenia operacji specjalnej na rzecz denazyfikacji i demilitaryzacji na Ukrainie oraz uzgodnienie następnych kroków".

 

ZOBACZ: USA. Austin wezwał Szojgu do wstrzymania ognia na Ukrainie

 

"Siergiej Kużugietowicz Szojgu przedstawił nowe zadania, które implikują poprawę dalszej taktyki. Podjęte działania pozwolą znacznie zwiększyć skuteczność manewrów ofensywnych, co przyczyni się do szybszego przeprowadzenia operacji specjalnej" - dodał.

 

Kadyrow: Nasza dalsza współpraca znacznie poprawi efektywność rozwiązywania zadań

Kadyrow poinformował także, że minister poprosił go o "przekazanie szczerych słów wdzięczności" czeczeńskim bojownikom "za ich znaczący wkład w walkę z formacjami nacjonalistycznymi i banderowskimi".

 

ZOBACZ: Ramzan Kadyrow grozi Polsce. Piotr Müller odpowiada

 

Czeczen przekazał, że podziękował Siergiejowi Kużugietowicz "za wysoką ocenę pracy naszych sił specjalnych" i podkreślił, że od pierwszych dni od rozpoczęcia operacji specjalnej na Ukrainie "czujemy pełne wsparcie rosyjskiego Ministerstwa Obrony".

 

"Jestem przekonany, że nasza dalsza współpraca znacznie poprawi efektywność rozwiązywania zadań postawionych przez Naczelnego Wodza" - zakończył.

aml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie