Pomorskie. Niemowlę z poważnymi urazami głowy. Prokuratura stawia matce zarzut usiłowania zabójstwa

Polska
Pomorskie. Niemowlę z poważnymi urazami głowy. Prokuratura stawia matce zarzut usiłowania zabójstwa
Polsat News
Prokuratura w Gdańsku postawiła zarzut usiłowania zabójstwa matce pięciotygodniowej dziewczynki i jej współlokatorce

Pęknięta czaszka i krwiak na ramieniu. Takie urazy stwierdzili u pięciotygodniowej dziewczynki lekarz ze Starogardu Gdańskiego. Jej matka mówiła, że dziecko ma zapalenie opon mózgowych. Medycy zawiadomili jednak policję, bo ich zdaniem urazy są skutkiem pobicia. Prokuratura postawiła kobiecie i jej współlokatorce zarzut usiłowania zabójstwa.

26 maja do Kociewskiego Centrum Zdrowia zgłosiła się matka z pięciotygodniową dziewczynką, twierdząc, że dziecko może mieć zapalenie opon mózgowych. W tym kierunku zrobiono badania, przeprowadzając USG. Później u dziewczynki pojawiły się jednak zupełnie inne objawy, niewskazujące na zapalenie opon mózgowych. W związku z tym rozpoczęła się dalsza diagnostyka. 

 

ZOBACZ: Wypadek w Krasnymstawie. Nie żyje rowerzystka potrącona przez pijaną 59-latkę

 

- W późnych godzinach wieczornych dnia następneg, dziewczynka miała nietypowe objawy neurologiczne, które wskazywały na jakieś problemy inne, niż zapalenie opon mózgowych. Po konsultacji okulistycznej lekarz specjalista stwierdził, że są wybroczenia w dnie oka zdecydowano o konsultacji specjalistycznej z chirurgami w Gdańsku, dlatego dziewczynkę przetransportowano do Gdańska - powiedziała Sylwia Neubauer-Borzyszkowska z Kociewskiego Centrum Zdrowia w rozmowie z Polsat News. 

Pęknięta czaszka i krwiak na ramieniu

Po obdukcji przeprowadzonej przez gdańskich lekarzy okazało się, że dziecko ma pękniętą podstawę czaszki i krwiaka na ramieniu. Czego pierwotnie nie było widać. Lekarze ocenili, że obrażenia głowy powstały na skutek pobicia i zawiadomili policję.

 

ZOBACZ: Lublin. Matka podejrzana o zabójstwo trójki dzieci. Prokuratura wniosła o umorzenie

 

Policja zatrzymała 25-letnią matkę dziewczynki i mieszkającą z nią kobietę. Prokuratura postawiła im zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkającej z dzieckiem kobiety. Natomiast matka jest cały czas na wolności.

Kolejny akt oskarżenia

Matka pięciotygodniowej dziewczynki ma także starszą córkę. W październiku ubiegłego roku do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko matce i tej samej kobiecie, mieszkającej z dzieckiem. Oskarżenie dotyczyło starszej córki. Dziecko zostało zamknięte na balkonie w temperaturze 13 stopni C w samym pampersie. Mowa więc o narażeniu zdrowia i życia. Dziewczynka znajduje się obecnie w opiece zastępczej.

 

Za usiłowanie zabójstwa kobietom grozi dożywocie.

 

jsd/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie