French Open. Półfinał. Iga Świątek - Daria Kasatkina

PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Półfinał French Open. Iga Świątek - Daria Kasatkina

Iga Świątek gra w półfinale French Open. Rywalką Igi jest Rosjanka Daria Kasatkina. Mecz Świątek-Kasaktina rozgrywany jest na korcie centralnym w Paryżu. Iga Świątek walczy o 34 zwycięstwo z rzędu. Triumf nad Kasatkiną sprawi, że Polka zrówna się w rankingu najdłuższych zwycięskich serii z Sereną Wililiams. Najwięcej wygranych z rzędu w XXI-wieku odniosła Venus Williams - 35.

Półfinał French Open rozpoczął się od szybkiego zwycięstwa Igi Świątek w pierwszym gemie serwisowym. W drugim, po zaciętej grze na przewagi Świątek przełamała swoją rywalkę. Daria Kasatkina odpowiedziała przełamaniem w kolejnej odsłonie, a następnie obroniła swój serwis i wyrównała stan meczu.

Kolejne trzy gemy obfitowały w długie wymiany, w których górowała Polka, wychodząc na prowadzenie 5:2.

Po 36 minutach gry, przy serwisie Kasatkiny, Iga Świątek doczekała się piłki setowej, którą wykorzystała. Pierwszy set zakończył się wygraną Świątek 6:2.

Pierwsze dwa gemy drugiego seta to zacięta walka punkt za punkt. Żadna z zawodniczek nie oddała jednak własnego serwisu. W trzecim gemie Świątek pewnie wygrała swój serwis, a w kolejnym przełamała swoją rywalkę. Tym samym wyszła na prowadzenie 3:1. Chwilę później Iga wygrała swoje podanie i powiększyła przewagę.

W szóstym gemie Iga Świątek nie dała szans rywalce i po raz kolejny ją przełamała.

Półfinał French Open. Świątek-Kasatkina. Iga goni siostry Williams

Iga Świątek po raz drugi w karierze gra w półfinale French Open. Od kwietnia 2022 21-letnia Świątek jest liderką światowego rankingu tenisistek. W tym sezonie wygrała pięć turniejów WTA z rzędu - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. W całej karierze Iga Świątek zarobiła prawie 9 mln dolarów.

Iga Świątek pokonując w 1/4 finału French Open Amerykankę Jessicę Pegulę odniosła 33. zwycięstwo z rzędu. W XXI wieku więcej zwycięstw z rzędu odniosły tylko siostry Williams - Venus (35) i Serena (34).

Najdłuższą serią zwycięstw w historii kobiecego tenisa odniosła Martina Navratilowa (Czechosłowacja/USA). Tenisistka wygrała 74 mecze z rzędu. Miało to miejsce w 1984 roku.

Półfinał French Open. Świątek-Kasatkina

Daria Kasatkina ma 25-lat. Czwartkowy mecz będzie jej pierwszym półfinałem turnieju wielkoszlemowego w karierze. Do tej pory Kasatkina wygrała cztery turnieje WTA. Obecnie zajmuje 20 miejsce w rankingu WTA.

Dotychczas Iga Świątek mierzyła się z Kasatkiną czterokrotnie. Przegrała raz - w czerwcu 2021 roku podczas turnieju WTA w Eastbourne. Pozostałe wygrane spotkania rozegrane zostały w tym sezonie - w Melbourne, Dubaju i Dausze.

Zwyciężczyni czwartkowego meczu zmierzy się z wygraną pojedynku Martina Trevisan - Cori Gauff. Tenisistki wyjdą na kort po zakończeniu meczu Świątek-Kasatkina

Półfinał French Open. Świątek-Kasatkina. O której mecz?

Mecz Igi Świątek z Darią Kasatkiną jest rozgrywany na korcie centralnym im. Philippe Chatriera w Paryżu. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.