USA. Amber Heard winna zniesławienia Johnny'ego Deppa

Kultura
USA. Amber Heard winna zniesławienia Johnny'ego Deppa
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Amber Heard winna zniesławienia Johnnego Deppa

Przysięgli podjęli decyzję w procesie, którym żyły całe Stany Zjednoczone i znaczna część globu. Amber Heard została uznana za winną zniesławienia Johnny'ego Deppa. Sąd zarządził 15 milionów dolarów odszkodowania na rzecz aktora.

Sąd w stanie Wirginia ogłosił w środę wyrok w sprawie Johnny Depp kontra Amber Heard. Aktorka, a za razem była żona gwiazdy "Piratów z Karaibów" została uznana za winną zniesławienia i musi zapłacić eksmałżonkowi 15 milionów dolarów odszkodowania. 

 

Sędzia Penney Azcarate ogłosiła wyrok około godziny 21:30 czasu polskiego. 

 

ZOBACZ: Czym zastąpić ulubione seriale w czasie wakacyjnej przerwy?

 

Johnny Depp nie pojawił się na sali rozpraw. Jak podawały media, aktor był ww tym czasie w Wielkiej Brytanii, gdzie uczestniczył w koncercie Jeffa Becka. Amber Heard z kolei decyzji sądu wysłuchała osobiście. 

Depp domagał się 50 milionów dolarów

Sprawa między Depp'em a Heard rozpoczęła się w połowie kwietnia - aktor pozwał byłą żonę o zniesławienie w związku z felietonem jej autorstwa, który w 2018 roku pojawił się w "Washington Post". Heard pisała w nim, że była ofiarą przemocy domowej, jednak zdaniem Johnny'ego Deppa, to ona znęcała się nad nim fizycznie i psychicznie. 

 

Aktor w pozwie domagał się 50 milionów dolarów odszkodowania. Argumentował to stratami wizerunkowymi, przez które miała podupaść jego kariera, miał też stracić angaże w kilku kasowych produkcjach filmowych. 

 

ZOBACZ: Piotr Mróz się oświadczył. Kim jest jego wybranka? Mamy foto!

 

Amber Heard nie zgodziła się z oskarżeniami i również wytoczyła Deppowi proces, w którym domagała się 100 milionów dolarów odszkodowania, za nazwanie jej oszustką. Dodatkowo twierdziła, że były mąż stosował wobec niej przemoc. 

mst/hlk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie