Liga Narodów. Reprezentacja Polski pokonała Walię. Gwizdy przed meczem

PAP/Maciej Kulczyński
Liga Narodów. Mecz Polska-Walia we Wrocławiu

Reprezentacja Polski w inauguracyjnym meczu Ligi Narodów pokonała Walię 2:1. Gole dla Polski strzelili Jakub Kamiński oraz Karol Świderski. Spotkanie odbyło się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Tuż po pierwszym gwizdku reprezentanci Walii zostali wygwizdani przez polskich kibiców.

Pierwsza połowa meczu Polska-Walia zakończyła się bezbramkowym wynikiem. W drugiej połowie pierwszą bramkę zdobyli Walijczycy. Gola z dystansu w 52. minucie strzelił Jonny Wiliams.

ZOBACZ: Polsat Sport z nagrodą „Kanał Tematyczny 25-lecia”

Po dwudziestu minutach wyrównującą bramkę zdobył Jakub Kamiński. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Karol Świderski.

Liga Narodów. Polska-Walia. Debiutant w polskiej bramce

Debiut w seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył bramkarz FK Kopenhaga, 23-letni Kamil Grabara

Polacy rywalizują w czwartej grupie, dywizji A Ligi Narodów. Oprócz Walii ich grupowymi przeciwnikami będzie reprezentacje Belgii oraz Holandii.

Kolejny mecz reprezentanci Polski zagrają na wyjeździe, 8 czerwca z Belgią. Dwa dni później, również na wyjeździe podejmą Holandię. Ostatnim czerwcowym spotkaniem będzie rewanż z reprezentacją Belgii na PGE Narodowym (12 czerwca),

Liga Narodów, Polska-Walia. Piłkarze Walii wygwizdani przed meczem

W momencie rozpoczęcia meczu na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu rozległy się gwizdy. Reprezentanci Walii oraz sędzia główny Rade Obrenovic (Słowenia) przyklęknęli na jedno kolano, aby wyrazić swoje wsparcie dla akcji "Black Lives Matters", co nie spodobało się polskim kibicom. Podobna sytuacja miała miejsce 8 września 2021 roku w czasie meczu Polska-Anglia na PGE Narodowym.

ZOBACZ: Mistrzostwa Świata. Mistrzowie Europy nie zagrają na MŚ. Macedonia Płn. wyeliminowała Włochy

Reprezentanci Polski w ubiegłym roku zdecydowali, że nie będą klękać w momencie rozpoczęcia meczu. Zamiast tego wskazują na napis "Respect" na swoich koszulkach.

Liga Narodów. Polska-Walia. Pożegnanie Sławomira Peszki

Przed meczem obyło się oficjalne pożegnanie z kadrą Sławomira Peszki (Wieczysta Kraków).