Wojna w Ukrainie. Rodziny rosyjskich żołnierzy walczących na Ukrainie zakładnikami

Świat
Wojna w Ukrainie. Rodziny rosyjskich żołnierzy walczących na Ukrainie zakładnikami
PAP/Maksim Poliszczuk/ Zdj. ilustracyjne
Jak podkreślono, HUR stale uzupełnia listę zbrodni wojennych popełnianych przez żołnierzy

Rodzinom walczących na Ukrainie oficerów z jednostek Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji dowództwo zabroniło wyjeżdżać z kraju i grozi przesiedleniem na rosyjski Daleki Wschód, jeśli wojskowi nie będą wykonywać rozkazów – podał w poniedziałek ukraiński wywiad wojskowy (HUR) na Telegramie.

Według HUR dowództwo okręgu już poleciło przymusowo wysiedlić z mieszkań służbowych kilka rodzin wojskowych z 332. pułku śmigłowców 6. Armii sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej.

 

Jak podkreślono, HUR stale uzupełnia listę zbrodni wojennych popełnianych przez żołnierzy 332. pułku śmigłowców i wszyscy oni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

 

 

Walki w Siewierodoniecku

"Walki z wojskami rosyjskimi trwają już na ulicach Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim" – poinformował w poniedziałek szef władz obwodowych Serhij Hajdaj na Telegramie. Miasto to jest ostatnim dużym bastionem wojsk ukraińskich w tym obwodzie.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. SBU: rosyjscy żołnierze gotowi są zabić zmuszających ich do ataków generałów

 

"Walki trwają już na ulicach Siewierodoniecka!(…). Wróg przesuwa się do centrum Siewierodoniecka" – napisał Hajdaj. Podkreślił, że kluczowa infrastruktura w mieście została już zniszczona prawie w 100 proc. i uszkodzono 90 proc. budynków mieszkalnych, z czego 60 proc. w stopniu krytycznym.

 

Hajdaj dodał, że na ulicach leżą trupy rosyjskich żołnierzy, a jest gorąco, co może doprowadzić do chorób. W poniedziałek rano Hajdaj informował, że wojska rosyjskie wdarły się na północno-wschodnie i południowo-wschodnie obrzeża Siewierodoniecka.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie