Kolejne straty Rosjan. Ukraińcy zabili 39 żołnierzy

Świat
Kolejne straty Rosjan. Ukraińcy zabili 39 żołnierzy
PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT HANDOUT

Wojska rosyjskie straciły w niedzielę na wschodzie Ukrainy 39 ludzi i 13 jednostek sprzętu wojskowego - podała armia ukraińska. Straty na wojnie ponoszą również Ukraińcy. Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne na skutek ataków sił rosyjskich w obwodzie donieckim.

Według komunikatu ugrupowania operacyjno-taktycznego Wschód siły ukraińskie zniszczyły należący do Rosjan magazyn amunicji.

 

W oświadczeniu, opublikowanym na Facebooku, armia podała, że oddziały ukraińskiej artylerii ostrzelały grupę wojsk rosyjskich.

 

ZOBACZ: "Myślał tylko o sobie". Prezydent Ukrainy zdymisjonował szefa SBU w obwodzie charkowskim

 

W rezultacie Rosjanie stracili 39 ludzi i sprzęt, m.in. bojowy wóz piechoty, transporter opancerzony, dwa systemy artyleryjskie i trzy aparaty bezzałogowe. 

 

Ataki w obwodzie donieckim

Tymczasem szef regionalnych władz Pawło Kyryłenko poinformował w niedzielę, że trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne na skutek ataków sił rosyjskich w obwodzie donieckim. Gubernator dodał, że bilans nie obejmuje zniszczonych miast Mariupol i Wołnowacha, gdzie wciąż trudno o dokładne szacunki ofiar.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Proukraińska demonstracja w okupowanym Melitopolu

 

Jak przekazał Kyryłenko, dwoje cywilów zginęło w Awdijiwce, a jedna osoba została zabita w miejscowości Sołedar. 

 

 

Według ukraińskiego sztabu generalnego rosyjskie wojska prowadzą w Donbasie intensywne działania bojowe z zamiarem okrążenia Lisiczańska i Siewierodoniecka oraz zajęcia całego obwodu ługańskiego w jego administracyjnych granicach. 

dk / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie