Pomorskie. 14-latek na placu zabaw strzelał z broni pneumatycznej

Polska
Pomorskie. 14-latek na placu zabaw strzelał z broni pneumatycznej
Pixabay/ laterjay/ zdj. ilustracyjne
Po zgłoszeniu funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia

Kartuska policja poinformowała w sobotę o zabezpieczeniu karabinka pneumatycznego, z którego na placu zabaw miał strzelać 14-letni chłopak. Ranny został 12-latek.

Jak przekazała w sobotę oficer prasowa KPP w Kartuzach st. post. Aldona Domaszk, do zdarzenia doszło w środę na placu zabaw przy ul. Księżycowej w Baninie (woj. pomorskie).

 

- W tym dniu, w komendzie stawiła się 45-letnia kobieta i złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznana osoba najprawdopodobniej strzelała z karabinka pneumatycznego do jej 12-letniego syna - tłumaczyła Domaszk.

 

ZOBACZ: Niemcy. Strzelanina w szkole w Bremerhaven. Sprawca wykazuje oznaki zaburzeń psychicznych

 

Dodała, że po zgłoszeniu funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i ustalili tożsamość osoby strzelającej. Okazał się nim 14-latek.

 

- Mundurowi zabezpieczyli również broń pneumatyczną - podkreśliła oficer prasowa.

"Na czole powstał guz i krwiak"

O sprawie jako pierwszy napisał portal expresskaszubski.pl, do którego zgłosił się świadek zdarzenia. Według jego relacji, opisanej na łamach portalu, po postrzale na ciele 12-latka, mimo kilku warstw ubrań, były widoczne ślady. - Na czole powstał guz i krwiak - wskazywał świadek. Dodał, że innemu chłopcu, który stał przy postrzelonym 12-latku, udało się "uniknąć trafień".

 

Funkcjonariuszka kartuskiej policji przekazała, że czynności w sprawie 14-latka prowadzi Wydział do spraw Nieletnich i Patologii KPP w Kartuzach. - Zebrane materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kartuzach - podkreśliła Domaszk.

 

W Polsce na zakup karabinka pneumatycznego nie jest potrzebne pozwolenie. 

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie