USA. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski bohaterem... komiksu

Świat
USA. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski bohaterem... komiksu
Facebook/TidalWave Comics

W Stanach Zjednoczonych ukazał się komiks opisujący życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował w czwartek portal The Hill.

Komiks zatytułowany "Political Power: Volodymyr Zelensky" ukazał się nakładem wydawnictwa TidalWave Comics w serii poświęconej politykom.

 

Książka ma 22 strony. Tekst napisał Michael Frizell, a za rysunki odpowiada Pablo Martinena.

 

 

- To była trudna rzecz do napisania. Wydawca i ja chcieliśmy skoncentrować się na człowieku poza obecnymi uwarunkowaniami wojny Ukrainy z Rosją i roli Zełenskiego w tej walce. Kim on jest? Co go interesuje? Dlaczego okazał się dobrym przywódcą Ukrainy? To mnie interesowało, kiedy rozpoczynałem pracę - powiedział Frizell.

 

- Ta książka wiele dla mnie znaczy ze względu na moje ukraińskie pochodzenie. Moi dziadkowie z obu stron byli emigrantami z Ukrainy. Chciałem wykorzystać tę formę przekazu, aby nie tylko opowiedzieć historię, ale również finansowo przysłużyć się sprawie Ukrainy - powiedział wydawca Darren G. Davis.

 

Część dochodu ze sprzedaży komiksu trafi do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz Ukrainy - czytamy w komunikacie.

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie