Ukraina. Prokuratura: Ustalono tożsamość rosyjskiego wojskowego podejrzanego o gwałty

Świat
Ukraina. Prokuratura: Ustalono tożsamość rosyjskiego wojskowego podejrzanego o gwałty
Twitter/ServiceSsu
20-letni rosyjski wojskowy Bułat Fassachow jest podejrzany o gwałty na ukraińskich kobietach

Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała, że śledczy ustalili tożsamość podejrzanego o gwałty na kobietach w obwodzie kijowskim. To 20-letni rosyjski wojskowy. Zostało on powiadomiony o ciążących na nim podejrzeniach.

"Zidentyfikowano jeszcze jednego podejrzanego o przemoc wobec kobiet w obwodzie kijowskim. To już drugi rosyjski gwałciciel, którego wykryto. Jest nim 20-letni Bułat Fassachow, radiotelefonista dywizjonu artylerii haubic w 30. samodzielnej brygadzie strzelców zmotoryzowanych 2. armii gwardyjskiej Centralnego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Rosji" - poinformowała prokurator generalna Iryna Wenediktowa.

 

 

Wenediktowa dodała, że kijowska prokuratura obwodowa wraz ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy zidentyfikowały wojskowego i poinformowały go, że jest podejrzany o złamanie prawa wojennego. Opublikowała fotografię i nazwisko Fassachowa w komunikacie na Facebooku. "Trwa ustalanie dalszych osób zamieszanych w te bestialstwa" - poinformowała prokurator.

 

ZOBACZ: Ukraina. Mer Mariupola: Miasto prawie całkowicie zrujnowane. Wjeżdżający muszą przejść przez tortury

 

Według ustaleń prokuratury Fassachow w marcu w jednej ze wsi w rejonie browarskim wdarł się wraz z drugim wojskowym do prywatnego domu. Nakazał swemu wspólnikowi, by zamknął w piwnicy wszystkich mieszkańców prócz jednej kobiety. Zgwałcił ją, grożąc jej zastrzeleniem, a także jej rodziny. Po kilku dniach ten sam wojskowy wszedł do innego domu wraz z trzema wspólnikami. Mieszkańców prócz jednej kobiety wyrzucili z domu, a kobietę zbiorowo zgwałcili.

jsd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie