Moskwa. Pożar centrum biznesowego DM Tower

Świat
Moskwa. Pożar centrum biznesowego DM Tower
Pixabay/Opsa; Twitter/Nexta
Pożar wybuchł na dachu centrum biznesowego

Płonie centrum biznesowe DM Tower w Moskwie - podał portal Nexta w mediach społecznościowych. Na nagraniach opublikowanych w internecie widać kłęby czarnego dymu unoszące się nad wieżowcem. To kolejny pożar w Rosji w ostatnich tygodniach.

Jak podają lokalne media, według wstępnych ustaleń doszło do zwarcia elektrycznego w górnej części budynku. Zapaliły się materiały budowlane oraz izolacja na dachu. 

DM Tower to osiemnastopiętrowy wieżowiec położony nad rzeką. Budowa budynku nie została ukończona. 

 

ZOBACZ: Indie. Pożar w Delhi, co najmniej 27 osób nie żyje

 

Portal "Komsomolskaja Prawda" podał, że w momencie wybuchu pożaru, w wieżowcu nie było pracowników. - Otrzymaliśmy telefon w sprawie pożaru w budynku przy Nabrzeżu Nowodanilowskim 10A. Koledzy udali się na miejsce i zauważyli dym na dachu budowanego obiektu (...) Nie musieliśmy nikogo ewakuować  - powiedział portalowi kp.ru przedstawiciel służby prasowej Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w Moskwie.

 

Według informacji Moscow News pożar został ugaszony przez strażaków. 

Seria pożarów w Rosji

W czwartek, 12 maja, w rosyjskim składzie amunicji w regionie Chabarowska doszło do eksplozji. Jak podają media, jedna osoba zginęła, siedem jest rannych. Według wstępnych informacji, przyczyną wybuchu było "nieostrożne obchodzenie się z materiałami wybuchowymi".

 

W ostatnich tygodniach w Rosji doszło do serii eksplozji. Zdaniem rosyjskiej propagandy stoją za nimi "ukraińscy dywersanci".

dsk/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie