Mazowsze. 16-latka wjechała pod autobus. Nastolatka nie żyje

Polska
Mazowsze. 16-latka wjechała pod autobus. Nastolatka nie żyje
Polsat News
Kierujący autobusem 49-latek był trzeźwy

16-letnia rowerzystka zginęła w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę po południu na terenie pow. grójeckiego. To już drugi w ten weekend przypadek na Mazowszu, kiedy nastolatek ginie w związku z niezachowaniem należytej ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 13 w miejscowości Goszczyn. - 16-letnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wyjechała z ulicy podporządkowanej wprost pod jadący autobus. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nastolatka zmarła – powiedziała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

 

Kierujący autobusem 49-latek był trzeźwy. Rzeczniczka podkreśliła, że to już drugi w ten weekend przypadek na Mazowszu, kiedy nastolatek tragicznie ginie w związku z niezachowaniem należytej ostrożności na drodze.

Kolejny wypadek z udziałem nastolatka 

W sobotę w Gielniowie (Mazowieckie) 12-latek na hulajnodze elektrycznej wyjeżdżał z utwardzonej gruntowej drogi na drogę powiatową. Na skutek niezachowania należytej ostrożności podczas manewru włączania się do ruchu, chłopiec wjechał pod nadjeżdżający z jego lewej strony ciężarowy ford transit.

 

ZOBACZ: Mszana Dolna. Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

 

Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Niestety w sobotę późnym wieczorem zmarło.

 

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej i włączania się do ruchu. Apel ten kieruje zarówno do kierowców aut, jak i jednośladów.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie