Tatry. Szlak na Kasprowy Wierch otwarty. Był zamknięty z powodu niedźwiedzi

Polska
Tatry. Szlak na Kasprowy Wierch otwarty. Był zamknięty z powodu niedźwiedzi
Pixabay/Krzysiek
Popularny wśród turystów zielony szlak prowadzący z Kuźnic na Kasprowy Wierch wiedzie przez Myślenickie Turnie

Popularny zielony szlak turystyczny z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch od piątku jest już dostępny dla wędrowców. Był zamknięty od 23 kwietnia, ponieważ w okolicy pojawiły się niedźwiedzie, ale obecnie przeszły w inny rejon - poinformował leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Marcin Strączek - Helios.

Jeden z młodych tegorocznych niedźwiadków pojawił się samotnie pod koniec kwietnia na nartostradzie biegnącej do Kuźnic. Były obawy, że malec został porzucony przez matkę lub wypadł z gawry, jednak dalsze obserwacje nie potwierdziły tych wersji.

 

Według obserwacji przyrodników z TPN Niesforny niedźwiadek malec był karmiony przez matkę, a ostatnio widziany był w dobrej kondycji 30 kwietnia.

 

 

- Obserwacje wskazują, że bytująca tam niedźwiedzica z młodymi przeszła w inny rejon. Młody niedźwiadek był w dobrej formie. Wszystko wskazuje na to, że niedźwiedzia matka w gawrze miała jeszcze inne młode - relacjonował leśniczy z Obwodu Ochronnego Kuźnice.

 

ZOBACZ: Tonga. Wybuch wulkanu. Fala uderzeniowa dotarła na Kasprowy Wierch

 

Popularny wśród turystów zielony szlak prowadzący z Kuźnic na Kasprowy Wierch wiedzie przez Myślenickie Turnie. Jego pokonanie zajmuje około trzy godziny.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie