Polska "w kolejce do denazyfikacji". Groźby rosyjskiego polityka Olega Morozowa

Świat
Polska "w kolejce do denazyfikacji". Groźby rosyjskiego polityka Olega Morozowa
Wikimedia Commons
Oleg Morozow

Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej, odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który w tekście dla "Daily Telegraph" porównał "Russkij Mir" do raka. Rosyjski polityk zagroził, że Polska może być następna "w kolejce do denazyfikacji".

"Oświadczenia polskiego rządu o Rosji 'jako guzie nowotworowym' i odszkodowaniach dla Ukrainy zachęcają Federację Rosyjską do "ustawienia jej w kolejce do denazyfikacji" - powiedział Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej, cytowany przez RIA Novosti. 

 

Na słowa Morozowa odpowiedział rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Artykuł premiera w "Daily Telegraph"

"Nie możemy mieć żadnych złudzeń. To nie jest szaleństwo, ale przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa. "Russkij Mir" to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy. Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię" - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w tekście dla "Daily Telegraph".

jo/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie