Mrągowo: ciężarówka wjechała w seniora na wózku inwalidzkim

Moto
Mrągowo: ciężarówka wjechała w seniora na wózku inwalidzkim
Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie
Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku

Poruszający się na wózku inwalidzkim 74-latek został potrącony przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie). Z kolei w Sopocie kierujący oplem, wjeżdżając na parking, uderzył w 39-letnia kobietę niosącą dziecko. Zatrzymał się dopiero na drewnianej ścianie sąsiedniej posesji. Poszkodowani w obu wypadkach trafili do szpitali.

Do wypadku w Mrągowie doszło o godz. 11 na ulicy Olsztyńskiej na drodze krajowej numer 16 w kierunku wyjazdu w stronę Olsztyna.

 

ZOBACZ: Kielce. Prezydent Bogdan Wenta w szpitalu. Miał wypadek na rowerze

 

Mężczyzna poruszający się na elektrycznym wózku inwalidzkim został potrącony przez ciężarówkę marki MAN, którą kierował 36-letni kierowca. Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych. 74-latek został zabrany do szpitala.

 

Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Mrągowo. 81-latka potrącona na przejściu

Dzień wcześniej, w czwartek, również w Mrągowie około godz. 15 na Rondzie Kresowiaków 55-letni kierowca ciężarówki uderzył w 81-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

 

Mężczyzna, zapewne nieświadomy zderzenia, ciągnął zaczepioną o jego auto kobietę jeszcze przez 30 metrów. Kierowca zatrzymał się na rondzie dopiero dzięki reakcji świadków.

 

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Kobieta z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.

 

Mężczyzna kierujący ciężarówką był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

KPP Mrągowo

Sopot. Uderzył w kobietę z dzieckiem na rękach

Z kolei w Sopocie kobieta i dziecko zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek na al. Niepodległości. Kierujący, wjeżdżając na parking przy markecie, potrącił pieszą z dzieckiem na rękach. Zatrzymał się dopiero na drewnianej ścianie.  

 

- Wstępnie ustalono, że jadący w stronę Gdyni kierowca opla, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, zjechał z jezdni, przejechał zatoczkę oraz chodnik i wjechał na parking sklepowy, gdzie potrącił kobietę z dzieckiem na rękach - relacjonowała asp. szt. Lucyna Rekowska.

 

ZOBACZ: Mszana Dolna. Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

 

Kierujący 50-latek po uderzeniu kobiety z dzieckiem wjechał na teren sąsiedniej posesji, wyłamując przy tym stalowe przęsło płotu odgradzające. - Następnie przejechał kolejne kilka metrów niszcząc klomb i zatrzymując się przy drewnianej ściance - tłumaczyła oficer prasowa.

 

39-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami i 6 miesięczne dziecko zostały przewiezione do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Jak informuje policja, mężczyzna został przewieziony do placówki medycznej, gdzie zostanie pobrana krew do dalszych badań.

 

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

mbl/prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie