Solidarna Polska zyskuje nowego posła. Do partii Zbigniewa Ziobry przechodzi Anna Maria Siarkowska

Polska
Solidarna Polska zyskuje nowego posła. Do partii Zbigniewa Ziobry przechodzi Anna Maria Siarkowska
Polsat News
Anna Maria Siarkowska, wraz z kilkoma innymi politykami, utworzyła w Sejmie zespół tzw. antysanitarystów, sprzeciwiających się segregacji sanitarnej

Posłanka klubu PiS Anna Maria Siarkowska przechodzi do Solidarnej Polski. Decyzję posłanka ogłosiła w Sejmie. Tym samym partia Zbigniewa Ziobry będzie miała 20 posłów. - Jest cenionym i szanowanym posłem swego okręgu, podziela system wartości, który leży u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego - powiedział Zbigniew Ziobro.

O tym transferze w sejmowych kuluarach mówiło się od dłuższego czasu. Posłanka Anna Maria Siarkowska o godz. 12 w Sejmie ogłosiła oficjalnie, że wzmocni parlamentarną reprezentację Solidarnej Polski - dowiedziała się Interia jeszcze przed jej oficjalnym podaniu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zebranie klubu parlamentarnego PiS. Na Nowogrodzkiej zjawił się Adam Glapiński

 

Siarkowska od dłuższego czasu była blisko polityków związanych z ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry. Przynajmniej od roku jej polityczne drogi schodziły się z Solidarną Polską, bo obie strony łączyła niechęć do ostrych obostrzeń pandemicznych. To ona, wraz z kilkoma innymi politykami, utworzyła w Sejmie zespół tzw. antysanitarystów, sprzeciwiających się segregacji sanitarnej.

 

Ziobro: Wnosi wielką pasję w walce o sferę wolności

Zbigniew Ziobro na konferencji w Sejmie podkreślił, że Siarkowska to doświadczona parlamentarzystka. - Poza tym, że jest cenionym i szanowanym posłem swego okręgu, poza tym, że podziela system wartości, który leży u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego i naszego spojrzenia na miejsce Polski w Europie, oprócz tego, że wnosi wielką pasję w walce o sferę wolności i praw człowieka, to jest 20. parlamentarzystą SP - powiedział minister.

 

- Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami, którzy wstępnie deklarują chęć przystąpienia do SP, więc być może to nie jest ostatnia taka konferencją z tą dobrą nowiną i dobrą informacją. W dalszej perspektywie mogą być też pewnie inne okazje - dodał Ziobro.

 

Wskazał, że posłanka jest wzmocnieniem jego ugrupowania, bo dotąd "żaden z naszych parlamentarzystów sferą wojska i obronności się nie zajmował".

Jeden argument więcej w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim

Transfer Siarkowskiej to policzek dla Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że w środę wieczorem odbył się mobilizacyjny klub partii, na którym prezes namawiał do jedności. Sirakowska wyłamuje się z tego schematu i przechodzi do Solidarnej Polski. Co ciekawe, prawdopodobnie w przededniu końca sporu Nowogrodzkiej z partią Ziobry na temat prezydenckiej ustawy o Sądzie Najwyższym.

 

ZOBACZ: Donald Tusk: Ziobro to prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy jest nawet niż czereśnie

 

Jednocześnie Ziobro od czwartku – po tym transferze - będzie mógł liczyć na 20 szabel. To dużo w kontekście kruchej większości i ewentualnej politycznej gry dotyczącej możliwego pożegnania Ziobry i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Minister sprawiedliwości ma więc o jeden argument więcej w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim.

 

Siarkowska została wybrana do Sejmu obecnej kadencji w okręgu siedleckim, należy do klubu PiS.

 

Więcej czytaj na Interia.pl.

grz/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie