Ukraina. Ranna 15-latka uratowała cztery osoby

Świat
Ukraina. Ranna 15-latka uratowała cztery osoby
PAP/EPA/VASILIY ZHLOBSKY
Zniszczenia po rosyjskim ostrzale

Ranna 15-latka uratowała czworo cywilów, w tym dwóch ciężko rannych mężczyzn - dziewczynka kierowała samochodem, który mimo rosyjskiego ostrzału zdołał wyjechać z Popasnej w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy - poinformował na Telegramie szef ługańskich władz obwodowych Serhij Hajdaj.

"Jechaliśmy samochodem w Popasnej, gdy ostrzelały nas rosyjskie wojska. Wraz ze mną było trzech mężczyzn i kobieta. Dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych, dostali odłamkami. Dlatego musiałam usiąść za kierownicą i jechać do Bachmutu. (...) Trzeba było działać szybko, żeby ranni nie stracili zbyt wiele krwi" - relacjonowała 15-latka w nagraniu zamieszczonym na profilu Hajdaja na Telegramie. 

Ewakuacja zakończyła się sukcesem, chociaż dziewczynka również odniosła obrażenia w wyniku rosyjskiego ostrzału. "Udało mi się przejechać przez zaminowaną drogę, chociaż było to bardzo trudne. Leżało tam również martwe ciało kobiety. (...) Jechałam dalej, mimo że trafili mnie w nogi. Bardzo bolało, lecz dałam radę. W końcu jednak auto zostało unieruchomione, ponieważ kula zniszczyła akumulator" - opisywała nastolatka.

 

ZOBACZ: Reuters: Komisja Europejska zaproponuje dłuższe okresy przejściowe dla Węgier, Czech i Słowacji

 

"15-latka zdołała przejechać niemal 30 km - większość tego dystansu z przestrzelonymi nogami" - poinformował Hajdaj.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie