Wrocław. Jechał obwodnicą 207 km/h. Zapłaci 2,5 tys. zł mandatu

Polska
Wrocław. Jechał obwodnicą 207 km/h. Zapłaci 2,5 tys. zł mandatu
Jechał 207 km/h obwodnicą Wrocławia

Policjanci zatrzymali 51-latka, który jadąc obwodnicą Wrocławia przekroczył dozwoloną prędkość o 87 km/h. Kierowca został ukarany grzywną wysokości 2,5 tys. zł.

Policjanci drogówki natknęli się na rozpędzonego opla na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Wrocław. Jechał ponad 200 km/h

Kierowca rozpędził się do 207 km/h jadąc drogą z ograniczaniem do 120 km/h. "Natychmiastowa reakcja policjantów i zatrzymanie 51-letniego wrocławianina do kontroli zakończyła ten niebezpieczny rajd" - czytamy. 

 

"51-latek poczuwał się do winy, dlatego policjanci zakończyli interwencję, nakładając na niego grzywnę w drodze mandatu karnego w kwocie 2500 zł" - przekazała wrocławska komenda. Na jego konto trafiło też 10 pkt. karnych. Jak podali funkcjonariusze: nie miał nic na swoje usprawiedliwienie.

 

 

Funkcjonariusze podkreślają, że kierowcy mają problem ze stosowaniem się do ograniczeń prędkości zarówno na drogach podmiejskich, jak i w obszarze zabudowanym.  

 

Dzień wcześniej prawo jazy stracił 37-latek, który jechał 122 km/h w terenie zbudowanym. Przekraczając prędkość o 72 km/h poniósł te same konsekwencje, co kierujący oplem, z tą różnicą, że w jego przypadku 10 pkt. karnych oznaczało utratę uprawnień do prowadzenia samochodu. 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie