Józef Leśniak nie żyje. Wicewojewoda małopolski miał 54 lata

Polska
Józef Leśniak nie żyje. Wicewojewoda małopolski miał 54 lata
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Józef Leśniak nie żyje. Miał 54 lata

Zmarł Józef Leśniak, I wicewojewoda małopolski, były parlamentarzysta. "Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego i odważnego człowieka, oddanego Polsce i Swojemu regionowi. Niech spoczywa w pokoju" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Informację o śmierci Józefa Leśniaka przekazał Małopolski Urząd Wojewódzki. 

Józef Leśniak miał 54 lata. Od grudnia 2019 roku był II wicewojewodą małopolskim, a po roku został I wicewojewodą.

Premier: Zapamiętam go jako wspaniałego i odważnego człowieka

"Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Józefa Leśniaka - Posła na Sejm RP, I Wicewojewodę Małopolskiego, samorządowca. Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego i odważnego człowieka, oddanego Polsce i Swojemu regionowi. Niech spoczywa w pokoju" - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Wojewoda Małopolski: dziękuję za Twój Patriotyzm 

"Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi. Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję… Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej" - napisał Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. 

Józef Leśniak nie żyje. W przeszłości był posłem 

Był absolwentem Université Nancy 2 (kierunek: literatura współczesna), Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych – Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek: politologia), a także studiów podyplomowych typu MBA "Zarządzanie gospodarką europejską" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

W latach 2010-2015 Józef Leśniak zasiadał w Radzie Powiatu Nowosądeckiego, a w VIII kadencji Sejmu (l. 2015-2019) był posłem. W parlamencie pełnił funkcje m.in. wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych, członka Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury oraz wiceprzewodniczącego Polskiej Sekcji Zgromadzenia Parlamentarnego Frankofonii.

 

Równolegle do pracy parlamentarnej w Polsce, był członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. Reprezentował Polskę w pracach Komisji ds. Politycznych i Demokracji.

dsk/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie