Wojna w Ukrainie. "Jedzenie w zamian za trupy". Rosjanie wywożą ciała zabitych w Mariupolu

Świat
Wojna w Ukrainie. "Jedzenie w zamian za trupy". Rosjanie wywożą ciała zabitych w Mariupolu
Андрющенко Time/Telgram
Ciężarówki, które mają wywozić ciała zabitych Rosjan

Rosjanie wywożą z Mariupola zwłoki mieszkańców tymi samymi ciężarówkami, którymi wwożą "pomoc humanitarną" - informuje w poniedziałek doradca mera tego oblężonego przez Rosjan miasta Petro Andriuszczenko.

Rosjanie wywożą tysiące ciał zabitych z Mariupola - pisze Andriuszczenko w komunikatorze Telegram.

Ciężarówki z "pomocą humanitarną"

Według niego wykorzystywane są do tego ciężarówki rzekomo dostarczające pomoc humanitarną. - Więc te same ciężarówki, które przywożą "humanitarną pomoc" do Mariupola, (wyruszając) w stronę powrotną są załadowywane ciałami zabitych - twierdzi doradca mera, który powołuje się na źródła i analizę kadrów propagandowych nagrań.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Trwa ewakuacja cywilów z Mariupola

 

"W przypadku dużego nagromadzenia (ciał) w jednym budynku ciężarówki podjeżdżają bezpośrednio do budynku. Jeśli nie ma dużego nagromadzenia - straszny załadunek odbywa się w magazynach obok (sklepu) Metro, gdzie pakowane są ciała zabitych" - czytamy.

"Prawdziwa twarz Rosji"

Ze wstępnych ustaleń wynika, że takie ciężarówki następnie jadą do miejsca bazowania mobilnego krematorium w Charcysku - dodał, zaznaczając jednak, że te informacje wymagają weryfikacji.

 

"Potworna 'optymalizacja' logistyki. Jedzenie w zamian za trupy - (oto) prawdziwa twarz Rosji" - napisał Andriuszczenko.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie