Nie żyje "Loczek". Świadek koronny został znaleziony w celi

Polska
Nie żyje "Loczek". Świadek koronny został znaleziony w celi
Twitter/AS_Lodz
Zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje "Loczek". Jego ciało znaleziono w zakładzie karnym w Tarnowie. Krzysztof P. był jednym z najsłynniejszych polskich świadków koronnych. W ostatnim czasie nie miał problemów ze zdrowiem. Jego cela była monitorowana.

Informację o śmierci świadka koronnego Krzysztofa P. pierwsi podali dziennikarze RMF FM. Jak ustalono, ciało mężczyzny znaleziono w monitorowanej celi w zakładzie karnym w Tarnowie, gdzie "Loczek" trafił  w 2021 roku po tym, jak usłyszał zarzuty w głośnej sprawie potrójnego zabójstwa w Jurczycach w Małopolsce.

 

Z doniesień mediów wynika, że Krzysztof P. nie miał problemów ze zdrowiem. Mężczyzna w ostatnim czasie nie skarżył się na żadne poważniejsze dolegliwości. 

 

Służby nie zabierają głosu w sprawie śmierci "Loczka". W rozmowie z portalem straż więzienna podkreśla, że jest za wcześnie na to, by mówić o okolicznościach tragicznego zdarzenia. Teraz policyjni śledczy oraz prokuratura będą musieli ustalić, jak doszło do śmierci jednego z najsłynniejszych polskich świadków koronnych. 

Krzysztof P. "Loczek" a brutalna zbrodnia sprzed lat

Krzysztof P. zyskał status świadka koronnego, gdy zaczął zeznawać przeciwko członkom gangu Janusza T. "Krakowiaka". Dzięki przekazanym informacjom za kratki na długie lata trafił sam szef grupy przestępczej. Zeznania "Loczka" pozwoliły służbom na aresztowanie i osadzenie wielu innych gangsterów z południa Polski.

 

Sam trafił do więzienia w Tarnowie pod koniec 2021 roku. Wówczas to usłyszał zarzut potrójnego zabójstwa w Jurczycach sprzed 21 lat. Jak podkreślała wówczas prokuratura, Krzysztof P. nie mógł stracić statusu świadka koronnego, ze względu na fakt, że nie nie został prawomocnie skazany przez sąd.

 

ZOBACZ: Sprawa Ziętary. Świadek incognito wskazał zabójcę Ziętary. Zakwestionował jednak samo przesłuchanie

 

Do zbrodni w Jurczycach doszło w 2000 roku. W jednym z domów dokonano egzekucji na 44-letniej kobiecie, jej 37-letnim partnerze oraz 30-letnim mężczyźnie, który przyjechał do nich, prawdopodobnie w interesach. Napastnicy najpewniej użyli broni z tłumikiem. Ciała znaleziono w łazience.

 

Sprawa na wiele lat utknęła w martwym punkcie. Nie znaleziono sprawców zbrodni. Dopiero gdy zbrodni przyjrzeli się "dochodzeniowcy" ze specjalnej grupy "Archiwum x", okazało się, że w sprawie pojawiają się dowody świadczące o tym, że do morderstwa mógł przyczynić się Krzysztof P. Wówczas do śledztwa włączyła się prokuratura, która zawnioskowała o trzymiesięczny areszt dla "Loczka".

jk/polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie