Wniosek o 500 plus. Ostatnie dni na załatwienie formalności

Biznes
Wniosek o 500 plus. Ostatnie dni na załatwienie formalności
PAP/Paweł Supernak
Podsekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie.

Aby zachować ciągłość otrzymywania świadczenia Rodzina 500 Plus, wniosek należy złożyć do końca kwietnia - powiedziała w środę wiceszefowa resortu rodziny Barbara Socha. Zapewniła, że jego wypłaty będą realizowane w sposób niezakłócony.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha przedstawiła na środowej konferencji prasowej przegląd inicjatyw podejmowanych przez jej resort, które dotyczą rodzin.

 

ZOBACZ: Belgia. Media: pierwszy przypadek tajemniczego zapalenia wątroby u dzieci

 

- Zaledwie do końca kwietnia, czyli dzisiaj mamy ostatnie kilka dni na to, by wszyscy rodzice, którzy składają wnioski o świadczenie Rodzina 500 Plus, takie wnioski złożyli na kolejny okres rozliczeniowy - przypomniała wiceszefowa resortu rodziny. Wnioski można składać m.in. przez internet.

Złożenie wniosku gwarantuje ciągłość wypłat

- Tylko złożenie tych wniosków do końca bieżącego miesiąca, gwarantuje ciągłość wypłat i te wypłaty będą realizowane w sposób niezakłócony - zapewniła Socha. Dodała, że można złożyć wniosek później, ale wtedy nie ma gwarancji, że będzie ciągłość wypłat.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Wstrząsające nagranie z bunkrów w Azowstalu. Uwięzione dzieci marzą o słońcu

 

Socha przypomniała, że od tego roku resort ma dwa nowe "instrumenty prorodzinne": Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku żłobkowym i dopłatę do miejsca żłobkowego.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie